Przejdź do nawigacji Przejdź do treści strony
Lekarz psychiatra i psychoterapeuta, ekspert z zakresu seksuologii i konsultant krajowy w tej dziedzinie. Jest synem Zbigniewa Kazimierza pedagoga, bibliofila, literata i Adaminy ze Skrzypińskich. W 1966 r. ukończył Wydział Lekarski Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, a także filozofię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 1981 r. doktoryzował się z tematu związanego z seksuologią, a w 1986 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych (psychiatria). Od 1995 roku jest profesorem nadzwyczajnym Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Pełnił funkcję dziekana Wydziału Rehabilitacji, jest kierownikiem Katedry Psychospołecznych Podstaw Rehabilitacji na warszawskiej AWF i wykładowcą na Wydziale Psychologii Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie. Jest prezesem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego i Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej. W latach 1995 - 1996 był ekspertem Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie edukacji seksualnej, a w latach 1996 - 1998 liderem programu edukacji seksualnej Organizacji Narodów Zjednoczonych. Od 1994 r. piastuje stanowisko krajowego specjalisty z zakresu seksuologii. Jest biegłym sądowym.

Profesor Lew - Starowicz jest autorem kilkudziesięciu prac z zakresu psychiatrii, a zwłaszcza seksuologii np. „Listy intymne”, Zazdrość, seks, zbrodnia”, „Seks w sieci i nie tylko”, „Lew w sypialni” i „Pan od seksu”. Opublikował też wiele pozycji popularnonaukowych. Współpracował z (nieistniejącą już) stacją telewizyjną TVN Med, w której prowadził programy na temat seksuologii. Wydawał pod pseudonimem „Leo Oldwitch”. Epizodycznie pojawiał się w obsadzie aktorskiej seriali telewizyjnych „Kasia i Tomek”, „Niania”, „39 i pół”. Wystąpił jako pracownik Urzędu Stanu Cywilnego w teledysku do utworu „Black and White” zespołu Kombi.


Zbigniew Lew – Starowicz zapewnia, że wiele zawdzięcza latom spędzonym w Sieradzu. W domowej bibliotece posiada dział poświęcony miastu i w nostalgicznych chwilach sięga do albumów i książek poświęconych miejscu urodzenia.

Rozpocznij wpisywanie wyszukiwanej frazy

Brak wyników wyszukiwania