Przejdź do nawigacji Przejdź do treści strony

124 dziewczynek i chłopców zostało zaszczepionych w 2023 r. przeciwko wirusowi HPV. Szczepienia odbyły się w ramach „Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego dla mieszkańców miasta Sieradza na lata 2022-2025”. W związku z realizacją podobnego, rządowego programu, Urząd Miasta zaprasza do udziału w konsultacjach, których celem jest rozpoznanie zapotrzebowania na kontynuację miejskiego programu szczepień przeciwko HPV

Głównym celem, zarówno programu miejskiego, jak i rządowego jest zmniejszenie liczby zachorowań na nowotwory wywołane wirusem brodawczaka ludzkiego. W miejskim programie, w 2023 r. zaszczepiono 124 dziewczynki i chłopców w wieku 11-13 lat. Szczepienie podawane było w dwóch dawkach szczepionka 9-walentną Gardasil-9.Więcej o "Programie polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) dla mieszkańców miasta Sieradza na lata 2022-2025” można przeczytać tutaj.

Rządowy program skierowany jest do dziewcząt i chłopców w wieku 12-13 lat. Szczepienia przeciw HPV dla dziewcząt i chłopców w wieku 12 i 13 lat podawane są w dwóch dawkach. Odstęp między tymi dawkami wynosi od 6 do 12 miesięcy. W programie tym bezpłatnie dostępne są 2 szczepionki: 2-walentana szczepionka Cervarix i 9-walentna szczepionka Gardasil 9. Więcej o programie można przeczytać tutaj.

W związku z tym z realizacją podobnego, rządowego programu, Urząd Miasta zaprasza do udziału w konsultacjach, których celem jest rozpoznanie zapotrzebowania na kontynuację miejskiego programu szczepień przeciwko HPV.

Państwa głos w tej kwestii jest bardzo ważny dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wzięcie udziału w konsultacjach i wypełnienie prostej ankiety.
Konsultacje prowadzone będą do 31 stycznia 2024 r.

LINK DO ANKIETY

Rozpocznij wpisywanie wyszukiwanej frazy

Brak wyników wyszukiwania