Przejdź do nawigacji Przejdź do treści strony

Ponad 50 kontroli przeprowadziła Straż Miejska Sieradz w sezonie grzewczym w 2023 r.

- W ich wyniku nałożono 8 mandatów i udzielono 26 pouczeń.  W ponad 15 przypadkach kontrola nie potwierdziła spalania niedozwolonych substancji w piecach. W przypadku jednego właściciela nieruchomości, który utrudniał kontrolę, złożono zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa - wyjaśnia Marek Pacyna, komendant Straży Miejskiej w Sieradzu.
Strażnicy Miejscy podobnie,  jak w latach poprzednich ujawnili spalanie w piecach i paleniskach domowych m.in.:  mebli, odzieży, odpadów plastikowych a na ; na zewnątrz: folii czy odpadów zielonych. Zauważono również problem dotyczący spalania paliw,  w tym węgla niskiej jakości, jak również zły stan techniczny pieców oraz palenisk.

Co ciekawe, do sieradzkiej Straży Miejskiej, w sprawie palenia śmieciami dzwonią też mieszkańcy Warty, Chojnego, Błaszek, Kłocka czy Burzenina.  - Sieradzcy strażnicy mogą jednak działać tylko na terenie Sieradza, stosownie do upoważnienia do przeprowadzania kontroli udzielonego przez Prezydenta Miasta Sieradza - wyjaśnia komendant.

Warto również przypomnieć, że w tegorocznym budżecie Sieradza na wymianę pieców zapisano ponad pół miliona złotych. W Urzędzie Miasta działa również punkt informacyjny programu "Czyste powietrze".

Obraz H. B. z Pixabay

Rozpocznij wpisywanie wyszukiwanej frazy

Brak wyników wyszukiwania