Przejdź do nawigacji Przejdź do treści strony
Muzeum Wirtualne Antoine'a Cierplikowskiego

Zamiar utworzenia Muzeum Wirtualnego Antoine’a Cierplikowskiego zrodził się w 2019 r. Gdy rozpoczynaliśmy prace koncepcyjne nad jego stworzeniem w najśmielszych snach nie przypuszczaliśmy, w jak wielkim stopniu przedsięwzięcie to będzie odpowiadać na potrzeby świata spowitego pandemią koronawirusa. W dobie ograniczonych możliwości poruszania się, zamknięci w domach, coraz częściej poszukujemy narzędzi, które nie tylko umożliwiają komunikowanie się ale także poznawanie świata. Muzeum Wirtualne Antoine’a Cierplikowskiego daje taką możliwość.

Tworząc ten projekt odpowiedzieć sobie na pytania: kim jest Antoine? Jak o nim opowiadać? Człowiek takiego formatu nie może być wciśnięty w konwencję… to nie Antoine… Musieliśmy złamać schemat i zrobić coś nielinearnego, coś ze środka i od środka Odbiorca może przemieszczać się po pokojach – symbolach Antoine’a. Przestrzeniach, które sam tworzył i które tworzyły jego.

Antoine całe życie łamał schematy, stworzył „nową kobietę”. Dlatego chcemy o nim opowiadać niekonwencjonalnie, zaskakując widza dzięki technologii, która pomoże nam ukazać koloryt Antoine’a i pozwolić każdemu, ktoś się na to zdecyduje poznać Mistrza.

Antoine Cierplikowski był wyjątkowym człowiekiem, który pod wieloma względami wyprzedzał swoją epokę. Wielkiego Mistrza trudno zaszufladkować do tylko jednej dziedziny. Wierzymy, że odwiedzając nasze Wirtualne Muzeum będzie można poznać i zrozumieć tę nietuzinkową postać , która swoją podróż na szczyt zaczęła z zaledwie pięcioma frankami w kieszeni.

Aby zobaczyć muzeum przy pomocy gogli VR na urządzeniach vive lub vive pro, należy przejść na stronę Muzeum, następnie pobrać plik.
Po pobraniu trzeba rozpakować  zapisany folder, a następnie uruchomić plik o nazwie Antoine.exe

Kontakt
Muzeum Wirtualne Antoine’a Cierplikowskiego
Centrum Informacji Kulturalnej
ul. Rynek 18
98-200 Sieradz
tel. 43 826 61 11, 43 826 61 12
e-mail: biuro@openhair.pl

Rozpocznij wpisywanie wyszukiwanej frazy

Brak wyników wyszukiwania