Przejdź do nawigacji Przejdź do treści strony

Najnowocześniejsza pracownia hemodynamiki i elektrofizjologii w Polsce, wykonująca zabiegi z zakresu kardiologii inwazyjnej od 15 stycznia działa w Szpitalu Wojewódzki im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu

- Używając porównań motoryzacyjnych to sprzęt zgromadzony w pracowni to Bentley pośród tego typu urządzeń. Sprzęt obsługiwany przez najlepszych specjalistów - mówi Daniel Joachimiak, dyrektor sieradzkiego szpitala.
Remont szpitalnych pomieszczeń i ich wyposażenie kosztowało 10 mln zł. - Utworzenie tej pracowni nie było jednak łatwe. Żeby to się udało musieliśmy wykonać szereg trudnych prac. Po pierwsze musieliśmy całkowicie przebudować to piętro szpitala. I było to trudne, bo przecież prace odbywały się w normalnie pracującym szpitalu. Po drugie zainstalowaliśmy tu najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Element trzeci, równie ważny, to specjalistyczny fachowy personel, który też tu mamy - wyjaśnia Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

Pracownia ulokowana jest pomiędzy Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym a Oddziałem Kardiologii. - Jest to optymalna lokalizacja, która skraca czas podjęcia działań u pacjenta do minimum - dodaje dyrektor. A jakie zabiegi można wykonać w pracowniach? W pracowni elektrofizjologii można m.in. wszczepić pacjentowi rozrusznik. Pracownia zajmuje się inwazyjnym leczeniem zaburzeń rytmu serca. Z kolei w pracowni hemodynamiki, w której znajduje się m.in. angiograf, można przeprowadzić zabiegi m.in. koronografii. Od 15 stycznia, gdy pracownie ruszyły przeprowadzono już kilkanaście zabiegów korongrafii i angioplastyki naczyń wieńcowych.
- Mamy wspaniale wyposażone pracownie, w których zatrudnieni zostali najlepsi specjaliści. Nasz sieradzki szpital staje się coraz jaśniejszym punktem na medycznej mapie naszego województwa - mówi Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.
- Niezależnie, jakie porównania użyjemy w określeniu wyposażenia pracowni, czy to Bentley czy Mercedes, to z całą pewnością jest to najlepszy sprzęt w Polsce - dodaje Robert Sobczak, prezes spółki Inwestycje Medyczne Łódzkiego.

W uroczystym otwarciu pracowni udział wzięli również m.in. Iwona Koperska, przewodnicząca Sejmiku Wojeódzkiego oraz Rafał Matysiak, wiceprezydent Sieradza.Galeria zdjęć

Rozpocznij wpisywanie wyszukiwanej frazy

Brak wyników wyszukiwania