Przejdź do nawigacji Przejdź do treści strony

Przedstawiciele trzech ukraińskich miast goszczą w Sieradzu. W ramach wizyty ukraińscy samorządowcy poznają działania podejmowane przez Miasto w zakresie pomocy społecznej, planowania strategicznego oraz współpracy między samorządami

Sieradz gości ukraińskich samorządowców już nie pierwszy raz. Kolejna wizyta studyjna to efekt bardzo wysokiej oceny poprzednich spotkań w naszym mieście. Obecna wizyta to efekt realizacji działań polsko- ukraińskiego Memorandum o współpracy w zakresie ukraińskiej reformy samorządowej, zawartego w Warszawie 17 grudnia 2014 roku. Bezpośrednim jej organizatorem jest Fundacja Solidarności Międzynarodowej.

W Sieradzu gości grupa sześć osób, przedstawicieli trzech ukraińskich samorządów: Czyhyryna, (obwód czerkaski), Bar i Koziatyń (obwód winnicki). Z tym ostatnim miastem, Sieradz zacieśnia relacje od ubiegłego roku, kiedy to podpisane zostało porozumienie o współpracy.  W skład ukraińskiej delegacji wchodzą specjaliści zajmujący się pomocą społeczną w hromadach (jednostka administracyjna).

Goście z Ukrainy zapoznają się przede wszystkim z funkcjonowaniem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sieradzu, współpracą z organizacjami pozarządowymi a także odwiedzili sieradzki magistrat, gdzie spotkali się z Rafałem Matysiakiem, zastępcą prezydenta Miasta Sieradza oraz Agnieszką Cieślak, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych.
Wezmą też udział w dzisiejszym Święcie Rodziny, organizowanym przez MOPS.

W Sieradzu będą przebywać jeszcze do 17 maja.Galeria zdjęć

Rozpocznij wpisywanie wyszukiwanej frazy

Brak wyników wyszukiwania