Przejdź do nawigacji Przejdź do treści strony

Wiemy, gdzie powstanie psi wybieg. Mieszkańcy, którzy wzięli udział w zorganizowanych przez Urząd Miasta konsultacjach, jednoznacznie wskazali miejsce, gdzie ma zostać zbudowana atrakcja dla naszych czworonożnych przyjaciół

Historia psiego wybiegu w Sieradzu zaczyna się w 2023 r., gdy z inicjatywy kilku społeczników pod petycją o jego budowę, podpisało się ponad tysiąc osób. W październiku, w sieradzkim magistracie, odbyło się natomiast spotkanie z udziałem urzędników, przedstawicieli autorów petycji oraz osób zajmujących się psia behawiorystką. To właśnie wtedy uzgodniono, że w grę o lokalizację psiego wybiegu wchodzą trzy miejsca: park na osiedlu Klonowe, teren zielony w obrębie ulic Sikorskiego i Bohaterów Września a także park im. Adama Mickiewicza.

- Postanowiliśmy zadać konkretne pytania specjalistom, w tym behawiorystom zwierzęcym. Rozmawialiśmy też z Sieradzką Spółdzielnią Mieszkaniową, pytając o lokalizację wybiegu. Chcemy poznać również zdanie mieszkańców. W tym roku Miasto Sieradz zabezpieczyło środki na wykonanie dokumentacji projektowej budowy wybiegu dla psów. Przed przystąpieniem do jej sporządzania, chcielibyśmy wspólnie wybrać jego lokalizację – mówił Paweł Osiewała, prezydent Sieradza, tuż przed uruchomieniem ankiety konsultacyjnej.

Swoją opinię na temat miejsca budowy psiego wybiegu wyraziło 256 osób. 116 z nich wskazało, że inwestycja ta powinna zostać zrealizowana w parku im. Adama Mickiewicza. Teren zielony przy ulicach Sikorskiego/Bohaterów Września wybrało 88 osób, a park na osiedlu Klonowe 52 mieszkańców.

Za lokalizacją inwestycji w tym miejscu przemawiają przede wszystkim odpowiednie warunki środowiskowe, na które uwagę zwracają specjaliści zajmujący się projektowaniem psich wybiegów a także behawioryści zwierzęcy. Miejsce to jest wolne od uciążliwego hałasu, zapewnia dostęp do cienia w gorące dni. Park jest też dogodnie położony pod względem komunikacyjnym, daje możliwość parkowania aut, rowerów. Nie bez znaczenia są też już istniejące w parku ścieżki dla spacerowiczów i ich psów.  Lokalizacja ta nie powoduje też uciążliwości dla innych mieszkańców, np. w postaci wzmożonych hałasów. 

Sieradzki magistrat przystąpi teraz do przygotowania projektu psiego wybiegu, który będzie gotowy w tym roku.


Rozpocznij wpisywanie wyszukiwanej frazy

Brak wyników wyszukiwania