Przejdź do nawigacji Przejdź do treści strony

W sieradzkim magistracie podpisano umowę na wykonanie przebudowy dróg dla pieszych na terenie miasta w następujących lokalizacjach

- W ramach tej inwestycji przebudowane zostaną chodniki na ul. Działkowej, ul. Konopnickiej, ul. Wyspiańskiego (na odcinku od ul. Słowackiego do ul. Norwida), ul. Grzesika i Piwnika (na wysokości Państwowej Straży Pożarnej), ul. Zagłoby, ul. Warneńczyka (na odcinku od ul. Zagłoby do ul. Chodkiewicza), ul. Stodolnianej i ul. Olendry Małe, ul. Lokajskiego, ul. Piastowskiej (przy blokach 14, 6, 2A,  ul. Łokietka 1A) oraz ul. Krasawnej (na odcinku od ul. Oksińskiego do ul. Żeromskiego) - wymienia Paweł Osiewała, prezydent Sieradza. 

Wykonawcą inwestycji będzie konsorcjum sieradzkich firm Somar Bruk i Bud-Trans. Łączny koszt prac wyniesie 3 287 912,63 zł z czego 1 949 675,00 zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Przebudowa chodników ma zakończyć się do września 2024 r.

W ramach inwestycji wykonawca będzie miał do realizacji między innymi:
- wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu,
- roboty przygotowawcze (wytyczenie obiektu),
- roboty rozbiórkowe,
- wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne,
- ustawienie krawężników na ławie betonowej i obrzeży,
- wykonanie podbudowy pod nawierzchnię,
- regulację pionową studzienek dla zaworów infrastruktury podziemnej,
- wykonanie nawierzchni z kostki brukowej.

Modernizacja ma polegać przede wszystkim na usunięciu starej nawierzchni z płyt betonowych i zastąpienie jej kostką. Wykonana zostanie również podbudowa, wymienione krawężniki
Poniżej w załączniku zakres planowanych inwestycji.

Aktualnie prowadzone jest jeszcze postępowanie związane z wyłonieniem nadzoru inwestorskiego nad opisanymi powyżej pracami.

Do sprawy będziemy wracać na bieżąco.

Załączniki

LP Nazwa Rodzaj Rozmiar
Zakres planowanej inwestycji pdf 1,87 MB

Rozpocznij wpisywanie wyszukiwanej frazy

Brak wyników wyszukiwania