- Strona główna
- Aktualności
- Historia
- "Sieradz w średniowieczu ..."
Gratka dla wszystkich miłośników historii Sieradza. W najbliższą niedzielę 24 maja w Teatrze Miejskim odbędzie się spotkanie z profesor, doktor habilitowaną Alicją Szymczak. Temat spotkania to „Sieradz w średniowieczu – władza i społeczeństwo”. Początek o godz. 18:00. Wstęp wolny.
Prof. Alicja Szymczak jest wybitnym naukowcem – historykiem, niekwestionowanym autorytetem w zakresie historii średniowiecznej ziem Polski centralnej.
Organizatorem spotkania jest Towarzystwo Przyjaciół Sieradza. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Sieradza. Spotkanie organizowane jest w ramach obchodów jubileuszu 890-tej rocznicy pierwszej pisemnej wzmianki o Sieradzu. Zapraszamy.
Nadchodzące wydarzenia
03
lip
lip
Wielki Marty
- godz.: 21:30
19
wrz
wrz
SPEKTAKL "KLIMAKTERIUM 2 CZYLI MENOPAUZY SZAŁ”
- godz.: 16:00
Ostatnio dodane
Adoptowałeś psa lub kota ze schroniska? Skorzystaj z bezpłatnej pomocy behawiorysty!
- 25 czerwca 2026
- KOMUNIKAT
Makroowady "lecą" na renowację
- 23 czerwca 2026
- INNE
Koncert zespołu "Śląsk". Ważne informacje
- 23 czerwca 2026
- KULTURA
Zaproszenie na spotkanie konsultacyjne
- 23 czerwca 2026
- KOMUNIKAT
Młodzi wędkarze w akcji
- 23 czerwca 2026
- SPORT
e-Sieradz @ ADVERTpro.co 2023