Przejdź do nawigacji Przejdź do treści strony

KINO TEATR 2024

Kiedy: 4 październik 2024

17.00 – NIEROZŁĄCZNI

19.00 – Drużyna A (A)

Bilety dostępne na www.scksieradz.pl oraz w kasie SCK. KASA czynna od środy do piątku w godzinach 14:00-19:00, oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem odbywającym się w SCK tel. (43) 677-72-15.

NIEROZŁĄCZNI – Animowany/Familijny – Belgia/Francja/Hiszpania – 90 min. – od lat: b.o.


Bilety w cenie:  normalny - 19 zł, ulgowy - 17 zł  (dostępne na www.scksieradz.pl oraz w kasie SCK)

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=KkjzU_00ILA

Kumpelska komedia dla całej rodziny od twórców hitu „Toy Story”, w której pełen energii marzyciel Don (Mateusz Banasiuk) i niepewny siebie DJ Piesiu Pies (Borys Szyc) staną przed poważnym zadaniem uratowania Dee (Julia Wieniawa) i innych zabawek; i wspólnie przekonają się, że przyjaźń to największa przygoda!
                                                      

DRUŻYNA A (A) – Dramat/Komedia – Polska – 132 min. – od lat: brak informacji

Bilety w cenie:  normalny - 21 zł, ulgowy - 19 zł  (dostępne na www.scksieradz.pl oraz w kasie SCK)

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=lGdtNU5dsUA

Czwórka uzależnionych krzyżowo anonimowych alkoholików, żeby uratować swój ośrodek terapeutyczny, podejmuje się przeszmuglowania przez całą Polskę dwóch cystern spirytusu. Dla własnego bezpieczeństwa porywają w podróż swojego terapeutę. Podróż okazuje się jednak bardziej niebezpieczna niż się spodziewali, bo w ślad za nimi – a raczej za nielegalnym alkoholem, który przewożą – podąża również Celniczka, która nie do końca jest tym, za kogo się podaje. Od tej pory wszystko się komplikuje. Czy Leszkowi, Wioli, Dominikowi, Karolinie i Wojtkowi uda się zakończyć misję, ale też nie ulec słabościom i nie przerwać terapii?


Projekcja filmu "Święto Ognia"

Kiedy: 4 października 2024 r.

Godzina:18.00

Gdzie; Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu

"Anastazja (Paulina Pytlak) ma 20 lat, jest uzależniona od komiksów, gorącej czekolady i zakochana w chłopaku z sąsiedztwa. Gdyby tylko mogła, porwałaby go na randkę albo na koniec świata. Niestety to tylko marzenia, bo od dziecka jest przykuta do wózka, a z otoczeniem porozumiewa się za pomocą specjalnego programu. Mimo wszystkich ograniczeń Nastka nie traci pogody ducha, a optymizmem zaraża innych. Najlepszą relację ma ze starszą siostrą Łucją (Joanna Drabik) – wschodzącą gwiazdą Baletu Narodowego, będącą u progu wielkiej kariery.
Anastazję samotnie wychowuje ojciec Poldek (Tomasz Sapryk). Wkrótce życie całej trójki wkroczy w nowy etap, kiedy do ich drzwi zapuka przebojowa sąsiadka z naprzeciwka – Józefina (Kinga Preis). To za jej sprawą Anastazja i jej bliscy odkryją radość życia, poznają siebie na nowo, a przy okazji staną twarzą w twarz z rodzinną tajemnicą, która aż nazbyt długo czekała na rozwiązanie"

Jakub Małecki (ur. 1982 w Kole) – pisarz, autor m.in. Dygotu, Rdzy, Święta ognia i Korowodu. Jest laureatem Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida, był również nominowany m.in. do Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”, nagrody Europese Literaturprijs, nagrody im. Stanisława Barańczaka i nagrody Yasnaya Polyana przyznawanej przez Muzeum Lwa Tołstoja. Magazyn Literacki KSIĄŻKI uznał Horyzont Książką Roku 2019.
Jego powieści ukazały się w przekładzie na języki: niemiecki, rosyjski, niderlandzki, fiński, słoweński, macedoński i azerbejdżański. Fragment Historii podniebnych znalazł się w nowym podręczniku do języka polskiego dla szkół średnich. W 2023 roku ukazała się ekranizacja Święta ognia w reżyserii Kingi Dębskiej, którą wyprodukowała wytwórnia Opus Film (Ida, Zimna wojna).


Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradza w Karate Kyokushin

Kiedy: 5 października 2024 r.

Godzina: 9.30

Gdzie: Hala Sportowa im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu Wejście na halę znajduje się od strony ul. Broniewskiego


Turniej gier planszowych: Zrób sobie przerwę na pluszówkę gra Azul (w ramach projektu Weekend Seniora z kulturą)

Kiedy: 5 października 2024 r.

Godzina: 11.00

Gdzie: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu



Bazylika Kolegiacka P.W. Wszystkich Świętych w Sieradzu. Zabytkowa Perła Sztuki Sakralnej (w ramach projektu Weekend Seniora z kulturą)

Kiedy: 5 października 2024

Godzina: 16.00

Gdzie: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu

To Kazimierz Wielki polecił wznieść w Sieradzu okazałą, murowaną świątynię, na miejsce tej drewnianej, która została zniszczona i ogołocona z wszelkich dóbr za sprawą Krzyżaków w 1331 roku. Mniej więcej około 1370 roku powstała pierwsza część sieradzkiej kolegiaty. Jej losy były burzliwe, obfitowały w tragiczne w skutkach wydarzenia, ale również niezłomne zrywy pozwalające na jej odbudowanie z każdego popiołu. Dziś jest perłą sztuki sakralnej ziemi sieradzkiej. Skrywa w sobie wyjątkową historię tego miasta, jego mieszkańców, aktów wiary i zaangażowania.

W sobotę zabierzemy Was do wnętrza sieradzkiej Bazyliki Mniejszej, o której opowie jej największy współczesny orędownik ks. inf. dr Marian Bronikowski. Sieradzka Kolegiata otworzy się przed nami z zabytkowej strony. Spotkanie pełne historii i opowieści o tym wyjątkowym dziedzictwie rozpocznie się o godzinie 16:00.


Spektakl operetkowy "Księżniczka Czardasza"

Kiedy:5 października 2024 (sobota),

Godzina: 18:00

Miejsce: Sieradzkie Centrum Kultury (Teatr Miejski)

Bilety w cenie: 90-110 złdo kupienia:


Arte Creatura Teatr Muzyczny serdecznie zaprasza na HIT operetkowy

„Księżniczka czardasza” E. Kálmána

 

PEŁNY III-AKTOWY SPEKTAKL, WSPANIAŁA OBSADA,

ZNAKOMITA ORKIESTRA, PIĘKNE KOSTIUMY, KLASYCZNE WALCE,

OGNISTE CZARDASZE i ŚWIETNA ZABAWA

 

 „Księżniczka czardasza” to jedna z najbardziej znanych i uwielbianych operetek napisana przez najwybitniejszych librecistów wiedeńskich. Operetka przepełniona jest największymi hitami łączącymi czar wiedeńskich salonów i węgierskich rytmów. Do najsłynniejszych przebojów należą: Choć na świecie dziewcząt mnóstwo, Artystki, artystki, artystki z variété, W rytm walczyka serce śpiewa – kochaj mnie.

Przedstawiamy pełny III aktowy spektakl muzyczny z pięknymi kostiumami, dopracowaną choreografią i niebanalną scenografią, bez skrótów i okrojonych wersji koncertowych! Na scenie wystąpią soliści międzynarodowych scen muzycznych, laureaci konkursów wokalnych, którzy zachwycają widzów znakomitymi głosami i rozbawiają do łez perypetiami głównych bohaterów. Towarzyszy im Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura złożona z wybitnych muzyków, wirtuozów swych instrumentów, pod dyrekcją uznanych dyrygentów.

„Księżniczka czardasza” to opowieść o ponadczasowych ludzkich pragnieniach – miłości i szczęścia, wbrew posiadanemu (lub nie) majątkowi, rodzinie i konwenansom społecznym. Piękna i utalentowana węgierska artystka kabaretowa Sylva Varescu zakochuje się ze wzajemnością w arystokracie Edwine. Mężczyzna obiecuje jej ślub, jednak zapomina, że w rodzinnym mieście czeka na niego narzeczona z dzieciństwa. Książę ojciec wzywa Edwina do Wiednia, by doprowadzić do zaręczyn z hrabianką Stasi. Gdy Sylva dowiaduje się o tym, desperacko wyrusza do Wiednia. Udając żonę hrabiego, oczarowuje wszystkich łącznie z niedoszłymi teściami. Wśród gości ogólny śmiech wzbudza plotka o szansonistce, która kochała się nieszczęśliwie w Edwinie i odtąd nazywana jest „księżniczką czardasza”. Edwin cieszy się, że Sylva wyszła za mąż, bo jako rozwiedziona hrabina, będzie plasowała się wyżej na drabinie społecznej niż jako „kabareciara”. To łamie Sylvie serce. Jednakże po wielu zwrotach akcji stary książę godzi się wyborem syna. Okazuje się bowiem, że księżna matka także była niegdyś szansonistką, syn musi być więc „genetycznie obciążony”.

W główne role wcielą się wspaniali soliści międzynarodowych scen operowych z towarzyszeniem znakomitej Orkiestry Teatru Muzycznego Arte Creatura. Sylva – Ewa Banasiak / Milena Joszko / Beata Kraska-Kosiara, Stasi – Magdalena Czarnecka / Ewelina Sobczyk, Edwin – Jarosław Wewióra / Piotr Brożek, Feri – Adam Żaak, Boni – Michał Dziedzic / Tomasz Świerczek, Anhilda – Grażyna Bieniek-Żaak, Leopold Maria von Lippert – Piotr Rybak / Marcin Włosiński, Miksa – Paweł Soduła / Piotr Brożek, Juliska – Agnieszka Styblińska, Aranka – Grażyna Bieniek-Żaak, Tancerki – Monika Mazur, Anna Mucha, Greta Dębska / Aleksandra Rusek.

Orkiestra  Teatru Muzycznego Arte Creatura pod dyrekcją: Marka Kudry / Macieja Cisowskiego.

Libretto: Leo Stein i Bela Jenbach

Przekład: Jerzy Jurandot

Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz

Choreografia: Maria Pałczyńska

Kostiumy: Dorota Wewióra

Scenografia: Jarosław Wewióra, Kuba Bergel

Produkcja: Jarosław Wewióra, Beata Witkowska-Glik, Maria Czempka-Wewióra

Więcej na: https://www.artecreatura.art.pl/


KONCERT Muzyka w dawnym Sieradzu

W podziękowaniu Sieradzanom za pomoc Ukrainie

Kiedy: 5 październik 2024 (sobota)

Godzina: 19:00

Miejsce: Klasztor Sióstr Urszulanek w Sieradzu

WSTĘP WOLNY

GEORGIJ AGRATINA – fletnia Pana, cymbały

ROBERT GRUDZIEŃ – organy, fortepian

Georgij Agratina mołdawianin, profesor Akademii Muzycznej w Kijowie, światowej sławy multiinstrumentalista, dyrygent, kompozytor. Koncertuje w całej Europie, Azji, USA i Kanadzie. Ma w swym dorobku liczne nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne. Laureat nagród i odznaczeń państwowych. Jeden z dwóch w Europie wirtuozów gry na fletni Pana. Autorytet na świecie w grze na cymbałach węgierskich koncertowych. Jest częstym gościem wielu polskich festiwali muzycznych.

Doradzca artystyczny Roberta Grudnia, dyrektora Fundacji im. Mikołaja z Radomia. Od roku 1995 współpracuje z Robertem Grudniem, z którym nagrał sześć wysoko ocenianych płyt CD m.in. Leżajsk, Stalowa Wola-Rozwadów, Jędrzejów, Łódź. Występował min. z: Krzysztofem Pendereckim, Jerzy Maksymiukiem, Zygmunetm Rychertem, Sinfonia Varsovia, Sinfonietta Cracovia, Filharmonia Łódzka, Wiesławem Ochmanem, Konstantym Andrzejem Kulką, Małgorzatą Walewską.

Robert Grudzień jest światowej sławy wirtuozem gry na organach, a także pianistą, dyrygentem i kompozytorem. Ukończył wydział fortepianu, organów i klawesynu Akademii Muzycznej im. Grażyny Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Studia uzupełniał w Hochschule für Musik w Düsseldorfie. Jako solista i kameralista koncertuje na całym świecie m.in. w Europie, Amerykach Północnej i Południowej, Australii i Japonii. Występował m.in. z Małgorzatą Walewską, Alicją Węgorzewską, Markiem Torzewskim, Krzysztofem Pendereckim, Henrykiem Mikołajem Góreckim i Krzesimirem Dębskim. Posiada na koncie nagrania radiowe, telewizyjne i płytowe. Jest dyrektorem Fundacji im. Mikołaja z Radomia, solistą Filharmonii Lubelskiej i autorem projektu „Spotkania z Historią i Sztuką – Zrozumieć Niepodległą”.

W roku 2019 Robert Grudzień był inicjatorem ogólnopolskiego przedsięwzięcia „Moniuszko i jego czasy” – w 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki, twórcy opery narodowej. W 2016 roku skomponował: Oratorium „Bóg Ciebie ochrzcił, Bóg dał Ci siłę” w 1050. rocznicę Chrztu Polski, w oparciu o Obchody Milenijne Chrztu Polski organizowane przez Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego w 1966 r.; „Misterium Dźwięku Czerwca `76”; muzykę do spektaklu „Słowo Zbigniewa Herberta” według scenariusza Krzysztofa Kolbergera. Robert Grudzień jest też dyrektorem wielu ogólnopolskich festiwali muzycznych i teatralnych. Został nagrodzony medalem Brata Alberta, Biskupa Jana Chrapka oraz Ministra Kultury „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.


Turniej w ramach Łódzkiej Ligii Unihokeja "Uzależnienia są złe"

Kiedy: 6 października 2024 r.

Godzina 9.00

Gdzie: Hala SP 9 w Sieradzu



Czy Reymont pisał "Chłopów" w Małkowie? (w ramach projektu Weekend seniora z kulturą)

Kiedy: 6 października 2024 r.

Godzina: 16.00

Gdzie: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu

Tym razem będziemy poszukiwać odpowiedzi na pytanie czy Reymont pisał Chłopów w Małkowie? A tak naprawdę będzie ono punktem wyjścia do rozmowy o dawnej i obecnej roli Pałac w Małkowie ałacu w Małkowie w budowaniu tożsamości kulturowej regionu.

O wyjątkowym kolorycie Małkowa opowie jego właścicielka Agnieszką Kudlik-Budzińska, a koloryt ten pokaże na swoich zdjęciach Joanna Miller-Jarzyńska. Rozmowa przy kawie przypomni dawne tradycje popołudniowych rozmów o kulturze i zostanie zwieńczona projekcją filmu, w którym spotkały się takie sztuki jak malarstwo, literatura, wybitna sztuka aktorska i cudowna muzyka. Zmieniające się pory roku, w malarskim ujęciu w w filmie z 2023 roku czyli reymontowska Polska w całej okazałości. Do zobaczenia o 16:00 w niedzielę.

Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa ze zbiorów BWA w Sieradzu i naszej biblioteki. Pokażemy obiekty sakralne i piękną ziemię sieradzką ujęte słowem i pędzlem. Z pracami oraz książkami będzie można zapoznać się w czytelni naszej biblioteki.


Spektakl dla dzieci „ZŁOTA RYBKA”

Kiedy: 6 października 2024 (niedziela)

Godzina: 16.00

Miejsce: Sieradzkie Centrum Kultury (Teatr Miejski)

Bilety w cenie: 25 zł (do kupienia w kasie SCK lub na stronie www.scksieradz.pl)

„Złota Rybka w smażalni ryb! Zabawna adaptacja jednej z najpopularniejszych baśni Braci Grimm, autorstwa Marty Guśniowskiej - genialnej, współczesnej pisarki zajmującej się literaturą dla najmłodszych. Barwna, bogata scenografia, żywiołowe piosenki, wartka akcja oraz fantastyczna gra aktorska, zapewni dzieciom dużo wrażeń wprowadzając w nadmorski świat w rytmie szant. Historia, którą zna cały świat uczy skromności, umiaru i cieszenia się z życia. Pokazuje, że czasem nie widzimy, że szczęście którego szukamy jest tuż obok".

trailer:
https://youtu.be/TpmgR1ktiKk Odnośnik otworzy się w nowym oknie


czas trwania: ok. 50 minut
spektakl dla dzieci od 2 do 11 lat


KINO TEATR 2024

Kiedy: 6 październik 2024

17.00 – NIEROZŁĄCZNI

19.00 – Drużyna A (A)

Bilety dostępne na www.scksieradz.pl oraz w kasie SCK. KASA czynna od środy do piątku w godzinach 14:00-19:00, oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem odbywającym się w SCK tel. (43) 677-72-15.

NIEROZŁĄCZNI – Animowany/Familijny – Belgia/Francja/Hiszpania – 90 min. – od lat: b.o.


Bilety w cenie:  normalny - 19 zł, ulgowy - 17 zł  (dostępne na www.scksieradz.pl oraz w kasie SCK)

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=KkjzU_00ILA

Kumpelska komedia dla całej rodziny od twórców hitu „Toy Story”, w której pełen energii marzyciel Don (Mateusz Banasiuk) i niepewny siebie DJ Piesiu Pies (Borys Szyc) staną przed poważnym zadaniem uratowania Dee (Julia Wieniawa) i innych zabawek; i wspólnie przekonają się, że przyjaźń to największa przygoda!
                                                      

DRUŻYNA A (A) – Dramat/Komedia – Polska – 132 min. – od lat: brak informacji

Bilety w cenie:  normalny - 21 zł, ulgowy - 19 zł  (dostępne na www.scksieradz.pl oraz w kasie SCK)

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=lGdtNU5dsUA

Czwórka uzależnionych krzyżowo anonimowych alkoholików, żeby uratować swój ośrodek terapeutyczny, podejmuje się przeszmuglowania przez całą Polskę dwóch cystern spirytusu. Dla własnego bezpieczeństwa porywają w podróż swojego terapeutę. Podróż okazuje się jednak bardziej niebezpieczna niż się spodziewali, bo w ślad za nimi – a raczej za nielegalnym alkoholem, który przewożą – podąża również Celniczka, która nie do końca jest tym, za kogo się podaje. Od tej pory wszystko się komplikuje. Czy Leszkowi, Wioli, Dominikowi, Karolinie i Wojtkowi uda się zakończyć misję, ale też nie ulec słabościom i nie przerwać terapii?


Sieradzanie w bitwie o Monte Cassino. Spotkanie z regionalistą Janem Pietrzakiem

Kiedy: 8 października

Godzina: 16.30

Gdzie: Muzeum Okręgowe w Sieradzu


Mecz Hetman Sieradz vs LGKS Charłupia Mała
II płyta stadion MOSiR
5/10.2024 godz. 15:00


Rozpocznij wpisywanie wyszukiwanej frazy

Brak wyników wyszukiwania