- Strona główna
- Aktualności
- Inwestycje
- Podpisano umowę na dofinansowanie rozbudowy ul. Roweckiego
Miasto Sieradz podpisało umowę na dofinansowanie rozbudowy ul. gen. Stefana Roweckiego-Grota. Na realizację tej ważnej inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – edycja 2026 przyznano 944 tys. zł
Szacunkowa wartość całego zadania wynosi 5,3 mln zł. Przyznane dofinansowanie stanowi 50 procent wydatków zaplanowanych na 2026 rok, co przekłada się na około 18 procent łącznych kosztów całej inwestycji.
Zadanie będzie realizowane w cyklu dwuletnim, w latach 2026–2027.
- Inwestycja obejmie kompleksową przebudowę ul. gen. Stefana Roweckiego-Grota na odcinku 242 metrów. W ramach zadania zaplanowano również budowę i przebudowę chodników, miejsc parkingowych oraz zatok postojowych. W obrębie trzech projektowanych parkingów powstanie łącznie 116 miejsc parkingowych oraz 8 miejsc przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami - wyjaśnia Rafał Matysiak, wiceprezydent Sieradza.
Zakres prac obejmuje także budowę i przebudowę zjazdów na działki sąsiednie, modernizację kanalizacji deszczowej oraz budowę i przebudowę oświetlenia ulicznego.
Realizacja inwestycji poprawi komfort i bezpieczeństwo użytkowników drogi, a także uporządkuje infrastrukturę komunikacyjną w tej części miasta.
Nadchodzące wydarzenia
lip
Wielki Marty
- godz.: 21:30
wrz
SPEKTAKL "KLIMAKTERIUM 2 CZYLI MENOPAUZY SZAŁ”
- godz.: 16:00
Ostatnio dodane
Adoptowałeś psa lub kota ze schroniska? Skorzystaj z bezpłatnej pomocy behawiorysty!
- 25 czerwca 2026
- KOMUNIKAT
Makroowady "lecą" na renowację
- 23 czerwca 2026
- INNE
Koncert zespołu "Śląsk". Ważne informacje
- 23 czerwca 2026
- KULTURA
Zaproszenie na spotkanie konsultacyjne
- 23 czerwca 2026
- KOMUNIKAT
Młodzi wędkarze w akcji
- 23 czerwca 2026
- SPORT
e-Sieradz @ ADVERTpro.co 2023