Przejdź do nawigacji Przejdź do treści strony

W ubiegłym tygodniu Paweł Osiewała, prezydent Sieradza, podpisał umowę na wypłatę grantu w wysokości miliona złotych na rewaloryzację Dworku Modrzewiowego, a już mamy ogłoszony pierwszy przetarg związany z pracami przy tym zabytku

Sieradzki magistrat ogłosił właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej na renowację dworku wraz z uzyskaniem decyzji na prowadzenie prac od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz pozwolenia na budowę. 
Dokumentacja, o której mowa ma obejmować prace związane m.in. z: remontem dachu i komina, konserwacją i renowacją elewacji, zabezpieczeniem fundamentów, wymianą stolarki okiennej, drzwiowej, instalacji wewnętrznych, remontem schodów zewnętrznych i tarasu, dostosowaniem obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych czy aranżacją pomieszczeń do pełnienia funkcji społecznych.

Te ostatnie wskazane zostały w ubiegłym roku przy okazji II etapu konkursu "Nasz zabytek" prowadzonego przez Fundację Most the Most. W konsultacjach wzięło udział  kilkuset mieszkańców naszego miasta. Po przeprowadzeniu wszystkich prac, zrewaloryzowany dworek będzie pełnił nowe funkcje społeczne, m.in. zlokalizowane zostanie w nim Centrum Inicjatyw Społecznych, Inkubator Organizacji NGO, Świetlica Młodzieżowa oraz Lokalny Punkt Historii. W obiekcie podejmowane będą również inne działania kulturalne i prospołeczne

Rewaloryzacja zabytku finansowana będzie z trzech źródeł. Milion złotych to grant z Fundacji Most the Most Program "Nasz zabytek". Urząd Miasta na rewaloryzację Dworku Modrzewiowego pozyskał również 1 470 000 zł z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.


W sumie wartość całej inwestycji szacowana jest na 2,5 mln zł, z czego wkład własny Urzędu Miasta ma wynieść 30 tys. zł. Wszystkie prace mają zakończyć się w ciągu najbliższych dwóch lat.

Firmy, zainteresowane złożeniem oferty na przygotowanie dokumentacji projektowej, mogą swoje propozycje składać do 28 listopada do godz. 10.00.


Rozpocznij wpisywanie wyszukiwanej frazy

Brak wyników wyszukiwania