- Strona główna
- Aktualności
- Ekologia
- O czystym powietrzu w Dworku Modrzewiowym
Kolejne cieakwe spotkanie w Dworku Modrzewiowym w Sieradzu. W ubiegłym tygodniu we wnętrzach odrestaurowanego zabytku odbyła się druga część konferencji poświęconej czystemu powietrzu i wyzwaniom klimatycznym naszego regionu
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Miasta Sieradza i Miasta Zduńska Wola, spółek miejskich, straży miejskiej oraz osób i instytucji zaangażowanych w działania na rzecz poprawy jakości powietrza.
Druga część konferencji miała charakter praktyczny. Wspólnie stworzyliśmy mapę lokalnych barier i potencjałów dla działań na rzecz czystego powietrza. Rozmawialiśmy o tym, co już działa, gdzie napotykamy trudności oraz jakie zasoby i partnerstwa możemy wykorzystać, by skuteczniej odpowiadać na wyzwania środowiskowe.
Warsztaty poprowadziła Monika Nowaczyk – ambasadorka Europejskiego Paktu na rzecz Klimatu, edukatorka i ekspertka od lat zaangażowana w działania na rzecz ochrony środowiska oraz budowania lokalnych partnerstw klimatycznych. W drugiej części dołączyła Żanetta Marzuchowska z Sieradzkiego Alarmu Smogowego, która od lat aktywnie działa na rzecz poprawy jakości powietrza w naszym regionie.
Trzeci warsztat poprowadził Kamil Kosek, który pokazał uczestnikom, jak ogromną rolę w poprawie jakości życia mieszkańców odgrywają odpowiednio projektowane tereny zielone. Rozmawialiśmy o roślinach najlepiej sprawdzających się w miastach, znaczeniu bioróżnorodności oraz o tym, jak przyroda może wspierać adaptację do zmian klimatu. To szczególnie cenne doświadczenie, ponieważ Kamil Kosek pracuje obecnie nad dokumentem dotyczącym adaptacji Miasta Sieradza do zmian klimatu.
Konferencja „Oddech Regionu – razem dla czystego powietrza” została zorganizowana przez Sieradzki Alarm Smogowy we współpracy z Fundacją Działań Kreatywnych. Wydarzenie odbyło się w ramach programu „Nasze Powietrze”, finansowanego ze środków Clean Air Fund we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym, jako wydarzenie satelitarne Europejskiego Paktu na rzecz Klimatu.
Przypominamy, że Dworek Modrzewiowy odnowiony został dzięki dofinansowaniu z dwóch źródeł: 1 mln zł przekazała Most the Most w ramach programu „Nasz zabytek”, a blisko 1,5 mln zł pozyskano z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków
Nadchodzące wydarzenia
cze
Kino na leżakach
- godz.: 22:00
cze
Koncert Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”
- godz.: 20:00
lip
Wielki Marty
- godz.: 21:30
wrz
SPEKTAKL "KLIMAKTERIUM 2 CZYLI MENOPAUZY SZAŁ”
- godz.: 16:00
Ostatnio dodane
O czystym powietrzu w Dworku Modrzewiowym
- 22 czerwca 2026
- EKOLOGIA
XXXV Sesja Rady Miejskiej w Sieradz. Sesja absolutoryjna.
- 22 czerwca 2026
- RADA MIEJSKA
Budżet Obywatelski Sieradza 2027. Wkrótce nabór wniosków
- 22 czerwca 2026
- BUDŻET OBYWATELSKI
Bezpieczne wakacje na dwóch kółkach. Strażnicy miejscy oznakowali kolejne rowery
- 22 czerwca 2026
- RELACJA
Ostrzeżenie przed upałami
- 19 czerwca 2026
- KOMUNIKAT
e-Sieradz @ ADVERTpro.co 2023