Przejdź do nawigacji Przejdź do treści strony

 Oddział Neurochirurgiczny Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu wzbogacił się o kolejny nowoczesny sprzęt, tym razem do neuronawigacji, wart 2 mln zł

- Jest to zaawansowana technologia, która wspomoże lekarzy w precyzyjnym przeprowadzaniu operacji w obrębie mózgu i kręgosłupa, zwłaszcza przy operacjach onkologicznych – relacjonuje dyrektor szpitala Daniel Joachimiak. 
- W przypadku operacji mózgu, neuronawigacja pozwala na precyzyjne lokalizowanie obszarów odpowiedzialnych za różne funkcje, minimalizując ryzyko uszkodzenia istotnych struktur - dodaje dr Dawid Wrona, kierownik Oddziału Neurochirurgicznego w sieradzkiej placówce. -

W kontekście kręgosłupa umożliwia z kolei dokładne śledzenie struktur anatomicznych kręgów, nerwów i innych istotnych elementów. To zwiększa precyzję podczas wszelkiego rodzaju procedur, takich jak fuzje kręgosłupa czy usunięcie guzów. W obu przypadkach, neuronawigacja neurochirurgiczna przyczynia się do zwiększenia skuteczności operacji oraz minimalizacji ryzyka powikłań.

Szpital dzięki urządzeniu wykonał już 6 operacji onkologicznych, a planowane są następne. To kolejne dobre wieści, które płyną z sieradzkiej placówki. Przypominamy, że niedawno informowaliśmy o ultranowoczesnym angiokardiografie, wzbogaconym o dodatkowy sprzęt specjalistyczny, który umożliwia prowadzenie zabiegów związanych z kardiologią inwazyjną.

Galeria zdjęć

Rozpocznij wpisywanie wyszukiwanej frazy

Brak wyników wyszukiwania