Przejdź do nawigacji Przejdź do treści strony

W sobotę, 20 czerwca, odbyła się pierwsza z czterech zaplanowanych Olimpiad Wędkarskich Młodzieży. Areną rywalizacji był zbiornik "Kolasa", użytkowany przez Koło PZW Boleń Sieradz.

Do udziału w zawodach zgłosiło się 12 uczestników. Ostatecznie nad zbiornikiem rywalizowało 8 młodych wędkarzy. Olimpiada obejmowała trzy konkurencje: test wiedzy ekologiczno-wędkarskiej, zawody wędkarskie oraz konkurencję sprawnościową polegającą na rzutach do tarczy.

Pierwszym etapem był test wiedzy. Uczestnicy odpowiadali na 20 pytań dotyczących m.in. regulaminu połowów, zasad obowiązujących w Polskim Związku Wędkarskim, a także rozpoznawania gatunków ryb i roślin. 

- Przed rozpoczęciem części wędkarskiej wśród zawodników nie brakowało rozmów o tym, czy tego dnia można liczyć na żerowanie większych leszczy. Początek zawodów przyniósł głównie drobniejsze ryby: okonie, wzdręgi oraz sumiki karłowate. Wraz z upływem czasu połowy stawały się jednak coraz bardziej emocjonujące, a przy większych rybach konieczne było użycie podbieraka - przyznają organizatorzy.

Po trzech godzinach łowienia sędziowie przystąpili do ważenia połowów. Zgodnie z zasadami sportowej rywalizacji i poszanowania przyrody wszystkie ryby wróciły w dobrym stanie do wody.

Ostatnią konkurencją były rzuty piłkami tenisowymi do tarczy. Każdy z uczestników miał 10 prób, a o wyniku decydowała łączna liczba zdobytych punktów.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Prezydenta Sieradza Pawła Osiewały. Patronem medialnym cyklu jest portal nasze.fm.

Szczegółowe informacje o zawodach i wyniki Olimpiady można zobaczyć tutaj.

Galeria zdjęć

Rozpocznij wpisywanie wyszukiwanej frazy

Brak wyników wyszukiwania