Przejdź do nawigacji Przejdź do treści strony

Za oknami deszcz i jesienna szaruga. Jesienny, melancholijny nastrój zapanował również w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sieradzu, a to za sprawą fenomenalnych utworów z repertuaru Czesława Niemena. Ich jazzową interpretację zaprezentowało Trio Artura Dutkiewicza grające w składzie: Artur Dutkiewicz  - fortepian, Michał Barański – kontrabas i Sebastian Kuchczyński – perkusja

Licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać wciąż popularnych tematów okraszonych improwizacjami utalentowanych muzyków. Na uszy melomanów spłynęły dźwięki niosące przypomnienie o takich utworach jak „Pod Papugami”, „Bema Pamięci Żałobny Rapsod”, „Jednego Serca”, „Zabawa w Ciuciubabkę” i wiele innych. Koncert został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność. Niecichnące oklaski skłoniły wykonawców do dwukrotnego bisowana.

Organizatorem koncertu było Towarzystwo Muzyczne "Fermata" w Sieradzu, przy współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I st. w Sieradzu. Koncert dofinansowano w ramach zadania nr 2 Wzbogacanie życia sieradzan poprzez imprezy kulturalne przez Urząd Miasta Sieradza.
Wydarzenie objęła swym medialnym patronatem rozgłośnia Nasze Radio.

Już w przyszłym tygodniu, 17 listopada o godzinie 18:00 odbędzie się finałowy koncert Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin, na który również serdecznie zapraszamy.

Mat. PSM I Stopnia w Sieradzu

Galeria zdjęć

Rozpocznij wpisywanie wyszukiwanej frazy

Brak wyników wyszukiwania