Przejdź do nawigacji Przejdź do treści strony

Kończący się pomału 2023 r. to między innymi 550 rocznica urodzin wielkiego Polaka – Mikołaja Kopernika. To właśnie z tego powodu w Szkole Podstawowej nr 4 w Sieradzu realizowano projekt poświęcony uczonemu, który ruszył Ziemię

W ramach projektu odbyły się trzy różnorodne konkursy, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dla uczniów klas IV przygotowany został konkurs wiedzy o życiu i działaniach Mikołaja Kopernika. - Efekty tego wyzwania przeszły nasze oczekiwania – każdy uczestnik wykazał się imponującą znajomością życiorysu astronoma - przyznają organizatorzy.

W kategorii plastycznej dla klas IV-VIII uczniowie stworzyli portrety Mikołaja Kopernika, ukazując swoje zdolności artystyczne i wyobraźnię.  Natomiast konkurs techniczny, polegający na wykonaniu makiet Układu Słonecznego, przyciągnął uwagę zarówno młodszych, jak i starszych uczniów. Wystawione prace zaskoczyły kreatywnością i dbałością o szczegóły.

Wszystkie prace konkursowe można podziwiać na specjalnej wystawie, zorganizowanej w holu szkolnym.

W ramach działań towarzyszących projektowi, uczniowie mieli również okazję uczestniczyć w pokazie planetarium, który odbył się w sali gimnastycznej budynku "A". 

Dopełnieniem projektu będzie wycieczka uczniów klas szóstych do Śląskiego Parku Nauki w Chorzowie. To niepowtarzalna okazja do pogłębienia wiedzy z zakresu sejsmologii, meteorologii i astronomii. W parku uczniowie będą mieli możliwość doświadczenia trzęsienia Ziemi, stania przy prawdziwej błyskawicy oraz odbycia symulowanego lotu w kosmos.

FOT. SP nr 4 w Sieradzu

Rozpocznij wpisywanie wyszukiwanej frazy

Brak wyników wyszukiwania