Przejdź do nawigacji Przejdź do treści strony

Dobrze jest porozmawiać o...  nowej hali sportowej, która powstanie przy ul.  Żwirki i Wigury (przy budynku "B" SP nr 1). W konsultacjach dotyczących nowego obiektu udział wzięli m.in. przedstawiciele klubów sportowych. Koncepcja, oprócz hali do gry w siatkówkę, piłkę nożną czy tenis, zakłada także m.in. trybunę na kilkaset osób, sale fitness, siłownię czy strzelnicę laserową

- Sala gimnastyczna tej szkoły była budowana co najmniej kilkadziesiąt lat temu. I już nie przystaje do wymagań XXI wieku. Myślę, że jak na warunki sieradzkie będzie to naprawdę przyzwoity obiekt, bo jego wymiary to ponad 40 na ponad 30 metrów. Rozmiarowo będzie więc większa niż te, które postawiliśmy przy szkole numer cztery czy osiem - mówi Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

Wstępna koncepcja przedstawiona przez pracownię Denuo Architekci z Łodzi zakłada budowę hali, która dobudowana zostanie do obecnie istniejącej sali gimnastycznej. Koncepcja, oprócz hali do gry w siatkówkę, piłkę nożną czy tenis, zakłada także m.in. trybunę na kilkaset osób, sale fitness, siłownię czy strzelnicę laserową oraz oczywiście pomieszczenia magazynowe, szatnie i łazienki. 

Podczas konsultacji przedstawiciele klubów zgłosili m.in. potrzebę zwiększenia ilości szatni czy przeprojektowanie komunikacji w obiekcie tak, by publiczność uczestnicząca w wydarzeniach organizowanych w hali, miała bezkolizyjny dostęp do trybun. Na konsultacjach, część osób postulowała również budowę, kosztem terenów wokół przyszłej hali, parkingów oraz poddano w wątpliwość kwestię budowy zielonego dachu na nowym obiekcie, który jest rozważany przez architektów i Piotra Bakowicza, dyrektora SP 1.  - O ile z większością wniosków ze spotkania zgadzam się, to wydaje mi się, że budowa parkingu przy hali nie jest konieczna. Hala w godzinach pracy szkoły ma służyć uczniom "Jedynki" i myślę, że również pobliskiego "Jagiellończyka". Dla mieszkańców czy klubów będzie dostępna popołudniami i wieczorami. Minutę spacerem od przyszłego obiektu mamy plac Wojewódzki, który w godzinach popołudniowych jest pusty i to właśnie tam można zostawić samochód. Przy szkole zamiast parkingu, wydaje mi się, lepiej jest postawić plac zabaw czy inne urządzenia, które mogłyby służyć uczniom - mówi prezydent.

Pod koniec ubiegłego roku Miasto Sieradz otrzymało zapewnienie o dofinansowaniu inwestycji z rezerwy celowej budżetu państwa. Środki w wysokości blisko 5 mln zł, trafią do nas w latach 2024-26. Budowa obiektu, zaplanowana na lata 2024-26 będzie również dofinansowana z Programu Inwestycji Strategicznych.

Cała dokumentacja gotowa będzie do końca maja 2024 r.

Galeria zdjęć

Rozpocznij wpisywanie wyszukiwanej frazy

Brak wyników wyszukiwania