Przejdź do nawigacji Przejdź do treści strony

Coraz bliżej rozpoczęcia budowy bloku w ramach ramach inwestycji mieszkaniowej SIM Łódzkie przy ul. gen. Wł. Sikorskiego. Spółka otworzyła właśnie oferty firm, które ubiegają się o realizację

Oferty opiewają na kwoty od 19,8 mln zł do ponad 27 mln zł. Najlepszą cenowo ofertę złożyła firma Malik Development. Oferowana przez nią kwota (19 839 196,64 zł) jest niższa od wartości zaplanowanych na ten cel w budżecie SIM Łódzkie. To z kolei może przełożyć się na wysokość partycypacji, którą muszą wnieść najemcy mieszkań.

Według obecnych wyliczeń, koszty partycypacji wynoszą ok. 2733 zł/m kw. Przy założeniu, że koszty budowy bloku wyniosą wspomniane ok. 19,8 mln, kwota ta spada do ok. 1940 zł/m kw. Biorąc więc pod uwagę przykładowe mieszkanie o powierzchni 47,08 m kw. (mieszkanie nr 2, parter, klatka A) partycypacja z kwoty ponad 128 tys. zł może spaść do nieco ponad 91 tys. zł.
Powyższe wyliczenia są szacunkowe, a finalna kwota partycypacji będzie znana po podpisaniu umowy na budowę bloku.

Sama budowa bloku, w którym znajdzie się 48 mieszkań ma zakończyć się w grudniu przyszłego roku. Lokale mieszkalne w nowym bloku będą wykonane w standardzie "pod klucz". A to oznacza, że będzie się w nich znajdować:
- łazienka kompletnie wykończona: płytki, wc, umywalka, wanna.
- wszystkie podłogi w pomieszczeniach wykończone panelami/płytkami.
- ściany we wszystkich pomieszczeniach pomalowane na biało.
- zlewozmywak kuchenny.

Dodatkowo, na terenie inwestycji zostanie zaprojektowany parking dla samochodów osobowych, aby zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo i wygodę. Każdy z mieszkańców bloku będzie miał również dostęp do komórki lokatorskiej.

Przypominamy, że do 16 lutego trwa jeszcze nabór wniosków o najem mieszkań w bloku SIM.

Więcej o inwestycji i o naborze: https://sieradz.eu/nabor

Galeria zdjęć

Rozpocznij wpisywanie wyszukiwanej frazy

Brak wyników wyszukiwania