Przejdź do nawigacji Przejdź do treści strony

Zapraszamy chętne dzieci, młodzież i dorosłych mieszkańców Sieradza do udziału w kolejnej wyciecze ekologicznej, tym razem będzie można zobaczyć Planetarium EC1 oraz odwiedzić Orientarium

Wycieczka zaplanowana jest na 21 lipca  (niedziela).

Osoby chętne do udziału w wycieczce prosimy o zgłaszanie się w terminie do 12.07.2024r.
Chęć udziału w wycieczce należy zgłaszać:
- drogą elektroniczną na adres b.rogozinska@umsieradz.pl
- telefoniczne w Referacie Ekologii i Ochrony Środowiska, tel. 43/8266146.

W zgłoszeniu należy podać swoje dane osobowe (imię, nazwisko), datę urodzenia, telefon kontaktowy oraz datę wycieczki. Zgłoszenia, które nie będą zawierać wymienionych danych nie będą brane pod uwagę. Klauzula RODO stanowi załącznik do oferty.

Udział w wycieczkach jest BEZPŁATNY.

Liczba uczestników każdej wycieczki wynosi 43 osoby. Jedna osoba może wziąć udział tylko w jednej wycieczce. Dzieci i młodzież do lat 18 mogą brać udział w wycieczce wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Przy ustalaniu listy uczestników decyduje kolejność zgłoszeń.

Wycieczki organizowane są w ramach projektu „Edukacja ekologiczna sieradzan 2023” współfinansowanego ze środków Urzędu Miasta Sieradza i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

PROGRAM IMPREZY
godz. 08.30 – zbiórka w Sieradzu, parking przy markecie sieci "Lidl" i wyjazd w kierunku Łodzi
Planetarium EC1 – najnowocześniejsze w Polsce i jedno z najnowocześniejszych w Europie. Rocznie odwiedza je blisko 150 tys. widzów. Warto nadmienić, iż Planetarium EC1 (będące częścią Centrum Nauki I Techniki, jednego z działów „EC1 Łódź — Miasto Kultury” w Łodzi) zajęło pierwsze miejsce w plebiscycie "7 Nowych Cudów Polski 2016", zorganizowanym przez miesięcznik National Geographic Traveler.  W zachodniej części kompleksu EC1 ulokowano największe w Polsce Centrum Nauki i Techniki ze sferycznym kinem 3D. Dzięki zachowaniu części dawnych instalacji i urządzeń oraz połączeniu ich z nowoczesnymi formami prezentacji, w EC1 zyskujemy unikatową możliwość zdobywania wiedzy m.in. na temat przetwarzania energii.
 ZOO wraz z Orientarium - Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi założony w 1938.
W 2022 r. łódzkie zoo prezentowało 3350 zwierząt z 554 gatunków. Ogród jako jedyny w Polsce prezentuje ariranie amazońskie, orangutany sumatrzańskie, krokodyle gawialowe, psy leśne. Największą atrakcją zoo jest, oddane do użytku w 2022 r., – Orientarium – najnowocześniejszy w Europie kompleks hodowlany poświęcony Azji południowo-wschodniej
ok. godz. 15:30 - Powrót do Sieradza.

Rozpocznij wpisywanie wyszukiwanej frazy

Brak wyników wyszukiwania