Przejdź do nawigacji Przejdź do treści strony
Nagrodzony "Orłem" na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni "Pianoforte". do tego kontynuacja świetnej animacji dla dzieci (i nie tylko) "Kung FU Panda 4" oraz film o życiu i dorobku jednego z najpopularniejszych polskich influencerów - Buddy. Tak wygląda repertuar Kina Teatr na pierwszą połowę kwietnia

Wszystkich miłośników kina zapraszamy szczególnie 6 kwietnia o godz. 18.00 na pokaz filmu "Pianoforte" i spotkanie z reżyserem, Jakubem Piątkiem, który w tym roku został laureatem nagrody filmowej Orły 2024 w kategorii film dokumentalny.
Kuba Piątek pochodzi z naszego miasta, a swoje pierwsze kroki w działalności filmowej stawiał właśnie w Sieradzu!


5 KWIETNIA
15:00 KUNG FU PANDA 4
17:00 KUNG FU PANDA 4
19:00 THE CHOSEN ODC. 7/8

6 KWIETNIA
16:00 KUNG FU PANDA 4
18:00 PIANO FORTE

7 KWIETNIA
15:00 KUNG FU PANDA 4
17:00 KUNG FU PANDA 4
19:00 BUDDA.DZIECIAK 98

9 – 11 KWIETNIA
15:00 KUNG FU PANDA 4
17:00 KUNG FU PANDA 4
19:00 BUDDA.DZIECIAK 98

Bilety dostępne na www.scksieradz.pl oraz w kasie SCK. KASA czynna od środy do piątku w godzinach 14:00-19:00, oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem odbywającym się w SCK tel. (43) 677-72-15.

KUNG FU PANDA 4 – Animowany/Familijny/Przygodowy – 94 minuty – USA – od lat: 6
Po ostatnich niebezpiecznych przygodach, w których pokonał światowej klasy złoczyńców dzięki swojej niezrównanej odwadze i szalonym umiejętnościom sztuk walki, PO, Smoczy Wojownik zostaje wezwany przez przeznaczenie, aby... dać sobie już spokój. A dokładniej, ma zostać duchowym przywódcą Doliny Spokoju. Wiąże się z tym kilka oczywistych problemów. Po pierwsze, PO wie tyle samo o duchowym przywództwie, co o diecie paleo, a po drugie, musi szybko znaleźć i wyszkolić nowego Smoczego Wojownika, zanim będzie mógł objąć swoje nowe stanowisko. Co gorsza, do gry wkracza czarodziejka-Kameleona, maleńka jaszczurka, która może zmieniać kształt w dowolne stworzenie, duże lub małe. PO będzie potrzebował pomocy. Znajdzie ją u bystrej lisicy Zhen, której umiejętności okażą się nieocenione. W dążeniu do ochrony Doliny Spokoju przed Kameleoną, ten komediowy duet będzie musiał współpracować. PO odkryje, że przyjaciół można znaleźć w najbardziej nieoczekiwanych.
Zwiastun filmu: https://www.youtube.com/watch?v=1rKsRR0AmTY

BUDDA. DZIECIAK 98   - dokument – 82 minuty – Polska - od 13 lat
Film dokumentalny o życiu i dorobku jednego z najpopularniejszych polskich influencerów - Buddy.
Zaczyna się trochę jak bootleg filmu Wesa Andersona – rozpopularyzowana przez TikToka zasada proporcji dociera nawet do największej sali Multikina Złote Tarasy. W jej centrum, otoczony rzędami pustych krzeseł, siedzi Budda, a właściwie Kamil Labudda; nie historyczna ikona ruchu religijnego z Azji, ale jak najbardziej współczesna ikona internetowego influencerstwa. Bliski plan zastępuje szeroki, gdy mężczyzna, przełamując czwartą ścianę, zaczyna swoje kazanie. Najpierw uniżone podziękowanie dla każdego z widzów za przyjście do kina. Potem zagadka: "Jak myślicie, co jest najpotężniejszym wynalazkiem ludzkości, zdolnym do zmiany biegu historii?". Koło? E-e. Elektryczność? Cieplej. Hmm… smartfon? Bingo! Jasne, że smartfon.

Kompaktowe, kilkucalowe urządzonko trzymane w tylnej kieszeni spodni jest przecież wielozadaniowym narzędziem przekształcania rzeczywistości. Jeśli nie wierzysz w te słowa, Budda ma też dowód empiryczny. Zaznaczając (kilkukrotnie), że przez jego instastories przelewa się zwykle między milion a milion dwieście tysięcy par oczu, Kamil wyciąga telefon, pisze kilka słów i klika przycisk "send". Wtedy dzieje się magia. W 15 minut salę na 800 miejsc zapełniają grupy podekscytowanych szczęśliwców. Oto jest właśnie potęga smartfona.

Wydarzenia

Kino Teatr

Kino Teatr

Kino Teatr

Kino Teatr

Kino Teatr

Kino Teatr

Rozpocznij wpisywanie wyszukiwanej frazy

Brak wyników wyszukiwania