- Strona główna
- Aktualności
- Relacje
- Godne pożegnanie dzieci nienarodzonych
Na cmentarzu komunalnym w Sieradzu pochowano szczątki dzieci
nienarodzonych, których bliscy nie zdecydowali się na organizację
pogrzebu.
Zgodnie z podjętą uchwałą Rady Miejskiej pochówek
dzieci martwo urodzonych będzie miał miejsce dwa razy w roku – zawsze 15
października i 25 marca. W skromnej uroczystości poprowadzonej przez
księdza kapelana Marcina Naglika, proboszcza Parafii Wojskowej pw. Chrystusa Odkupiciela i Najświętszego Imienia Maryi w Sieradzu,
udział wzięli: Zastępca Prezydenta Miasta Sieradza Emilia Marek, przedstawiciele
Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Urzędu Miasta Sieradza, rodziny, a także mieszkańcy
Sieradz.
20 października 2024 r. o godz. 17.00 w kościele Parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej na Monicach odbędzie msza św. w intencji rodziców oraz rodzin, które utraciły
dzieci.
Tego dnia obchodzony jest również światowy Dzień Dziecka
Utraconego. To dzień szczególnej pamięci o dzieciach zmarłych przed
narodzinami i o ich rodzinach
Nadchodzące wydarzenia
lip
Wielki Marty
- godz.: 21:30
wrz
SPEKTAKL "KLIMAKTERIUM 2 CZYLI MENOPAUZY SZAŁ”
- godz.: 16:00
Ostatnio dodane
Adoptowałeś psa lub kota ze schroniska? Skorzystaj z bezpłatnej pomocy behawiorysty!
- 25 czerwca 2026
- KOMUNIKAT
Makroowady "lecą" na renowację
- 23 czerwca 2026
- INNE
Koncert zespołu "Śląsk". Ważne informacje
- 23 czerwca 2026
- KULTURA
Zaproszenie na spotkanie konsultacyjne
- 23 czerwca 2026
- KOMUNIKAT
Młodzi wędkarze w akcji
- 23 czerwca 2026
- SPORT
e-Sieradz @ ADVERTpro.co 2023