Przejdź do nawigacji Przejdź do treści strony

Trwają prace przy budowie bloku komunalnego przy ul. Sikorskiego w Sieradzu. W budynku znajdować się będzie łącznie 48 lokali

Prace prowadzone są jednocześnie na zewnątrz (między innymi układanie ocieplenia budynku), jak i wewnątrz. W częściach wspólnych zamontowane są m.in. windy, a w mieszkaniach trwa układanie płytek i paneli. W każdym z mieszkań znajdować się będzie łazienka z WC wyposażona w umywalkę, wannę, miskę ustępową oraz podejście pod pralkę. W kuchni lub aneksie kuchennym na wyposażeniu znajdować się będzie zlewozmywak z baterią.

Zakończenie inwestycji przewidziano na lato tego roku.

Jej wartość to 16,8 mln zł, z czego 13,5 mln zł to dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach finansowego wsparcia ze środków z Funduszu Dopłat.

Powierzchnia mieszkań wynosić będzie od ok. 47 m kw. do ok. 70 m kw. Na poziomie parteru przewidziano 8 lokali mieszkalnych, w tym 2 mieszkania przystosowane dla osób niepełnosprawnych, komórki lokatorskie przynależne dla każdego z mieszkań, dostępne bezpośrednio z korytarza,  pomieszczenia techniczne, węzeł cieplny, rozdzielnię elektryczną. Na kolejnych kondygnacjach (I-IV) znajdować się będzie po 10 lokali mieszkalnych wraz z komórkami lokatorskimi.

Przy budynku powstaną miejsca parkingowe, oświetlenie, drogi dojazdowe, wiaty śmietnikowe, plac zabaw, zieleń.

Nowy budynek w liczbach:
- powierzchnia zabudowy - 853,98 m²,
- powierzchnia użytkowa - 3.292,87 m²,
- powierzchnia całkowita - 4.843,90 m²,
- kubatura obiektu - 13.220,05 m²,
- wysokość budynku - 15,59 m (do attyki 16,22 m),
- długość budynku - 68,77 m,
- szerokość budynku - 12,67 m.
- liczba kondygnacji nadziemnych – 5.

Rozpocznij wpisywanie wyszukiwanej frazy

Brak wyników wyszukiwania