- Strona główna
- Aktualności
- Relacje
- Bezpieczne wakacje na dwóch kółkach. Strażnicy miejscy oznakowali kolejne rowery
38 rowerów zostało bezpłatnie oznakowanych przez Straż Miejską w Sieradzu podczas Pikniku Motoryzacyjnego „Bezpieczne Wakacje”, który 21 czerwca 2026 roku zorganizowała Rozgłośnia Regionalna „Nasze Radio”
- Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników wydarzenia. Każdy oznakowany rower został wprowadzony do specjalnej bazy danych, a strażnicy wykonali także dokumentację fotograficzną pojazdów. Takie rozwiązanie ma ułatwić identyfikację właściciela w przypadku kradzieży roweru, hulajnogi lub wózka rowerowego - wyjaśnia Marek Pacyna, komendant Straży Miejskiej w Sieradzu.
Usługa znakowania pojazdów jest bezpłatna dla mieszkańców Sieradza. Obecnie w bazie znajduje się już 578 oznakowanych rowerów, wózków rowerowych oraz hulajnóg.
Podczas pikniku strażnicy miejscy prowadzili również działania profilaktyczne związane z bezpieczeństwem. Uczestnikom wydarzenia rozdawano elementy odblaskowe, które mogą poprawić widoczność pieszych i rowerzystów podczas wakacyjnych spacerów, wycieczek oraz codziennych podróży.
Nadchodzące wydarzenia
cze
Kino na leżakach
- godz.: 22:00
cze
Koncert Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”
- godz.: 20:00
lip
Wielki Marty
- godz.: 21:30
wrz
SPEKTAKL "KLIMAKTERIUM 2 CZYLI MENOPAUZY SZAŁ”
- godz.: 16:00
Ostatnio dodane
O czystym powietrzu w Dworku Modrzewiowym
- 22 czerwca 2026
- EKOLOGIA
XXXV Sesja Rady Miejskiej w Sieradz. Sesja absolutoryjna.
- 22 czerwca 2026
- RADA MIEJSKA
Budżet Obywatelski Sieradza 2027. Wkrótce nabór wniosków
- 22 czerwca 2026
- BUDŻET OBYWATELSKI
Bezpieczne wakacje na dwóch kółkach. Strażnicy miejscy oznakowali kolejne rowery
- 22 czerwca 2026
- RELACJA
Ostrzeżenie przed upałami
- 19 czerwca 2026
- KOMUNIKAT
e-Sieradz @ ADVERTpro.co 2023