Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Znamy wykonawcę remontu mostu wantowego

Znamy wykonawcę remontu mostu wantowego

Ponad 2,5 mln zł będzie kosztowała modernizacja tzw. białego mostu na rzece Warcie w Sieradzu. Remont obejmie m.in. wymianę lin nośnych, montaż nowych balustrad czy wymianę schodów

Wykonawcą prac będzie firma Strabag, której oferta okazała się najkorzystniejsza w postępowaniu przetargowym prowadzonym przez sieradzki Urząd Miasta. Tzw. "Biały most" w tym roku obchodzi swoje 42 urodziny. Charakterystyczna sylwetka białego mostu w nadwarciańskim pejzażu Sieradza pojawiła się w maju 1979 r. Do niedawna, najdłuższa tego typu kładka mostowa w Polsce, prowadzi na plażę.

Obiekt, który jest jednym z symboli miasta, już kilka razy w swojej historii był remontowany, ale zakres tych prac nie był tak szeroki, jak to jest planowane w tym roku. W ramach zadania wykonawca modernizacji będzie musiał wykonać: wymianę lin nośnych, demontaż balustrad i montaż nowych, wymianę stopni schodowych i spoczników na nowe, frezowanie nawierzchni, wykonanie nowej izolacjo-nawierzchni,  oczyszczenie i zabezpieczenie antykorozyjne lokalnych ognisk korozji konstrukcji stalowej a także oczyszczenie i zabezpieczenie podpór.

Zwycięzca przetargu będzie miał 9 miesięcy na wykonanie zadania od dnia podpisania umowy.

Może Cię zainteresować

Dofinansowanie do wydarzeń kulturalnych Kultura

Dofinansowanie do wydarzeń kulturalnych

Nakręć się na pomaganie... nakrętkami Inne

Nakręć się na pomaganie... nakrętkami

W intencji wszystkich mieszkańców Relacje

W intencji wszystkich mieszkańców

Debata nad Raportem o stanie Gminy Miasto Sieradz za 2020 Komunikaty

Debata nad Raportem o stanie Gminy Miasto Sieradz za 2020

Komentarze