Post

aktualność

Aktualność Znakowanie i sterylizacja zwierząt

Znakowanie i sterylizacja zwierząt

Sieradzki magistrat będzie kontynuował akcję bezpłatnego znakowania psów. Na chwilę obecną nie przyjmowane są zaś wnioski dotyczące sterylizacji i kastracji zwierząt, których właścicielami są mieszkańcy miasta

W ramach dotychczasowej akcji „Przyjaciel nie problem – pomóż zaplanować populację psów i kotów” prowadzonej od sierpnia 2016 r. do końca ubiegłego roku wykonanych zostało 1243 zabiegów sterylizacji i kastracji zwierząt na łączną kwotę 287.964,44 zł :
- 462 sterylizacji suczek;
- 492 sterylizacji kotek;
- 108 kastracji psów;
- 181 kastracji kocurów;
- 1458 znakowań (czipowań) zwierząt.
O ile nie są przyjmowane wnioski dotyczące sterylizacji i kastracji zwierząt, których właścicielami są mieszkańcy miasta, to Urząd Miasta będzie kontynuował akcję umożliwiającą bezpłatne znakowanie psów za pomocą elektronicznego identyfikatora (czipa).  Zabiegi przeprowadzane będą w gabinecie weterynarii, z którym Miasto będzie miało podpisaną w tym zakresie umowę. By zabieg był możliwy trzeba będzie okazać aktualne zaświadczenie potwierdzające szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz po złożeniu oświadczenia potwierdzającego fakt zamieszkania osoby utrzymującej psa na terenie miasta. Wykaz gabinetów weterynaryjnych świadczących tę usługę we współpracy z samorządem, będzie zamieszczony na stronie internetowej Urzędu Miasta Sieradza.
Magistrat kontynuuje również akcję sterylizacji i kastracji oraz znakowania kotów wolno żyjących na terenie Sieradza. W celu wzięcia udziału w akcji należy zgłosić się do Urzędu Miasta Sieradza -
pl. Wojewódzki 1, 98-200 Sieradz w Referacie Ekologii i Ochrony Środowiska (II piętro, p. 40).
Jak wyjaśnia Urszula Pająk, kierownik referatu ekologii i ochrony środowiska w sieradzkim urzędzie, zasadność wniosków na sterylizację i kastrację kotów wolno żyjących będzie weryfikowana. - W celu utrzymania równowagi w ekosystemie miejskim należy jednak wziąć pod uwagę, iż pewna liczba wolno żyjących kotów powinna na terenie naszego miasta pozostać, bowiem przyczyniają się one do zmniejszenia populacji gryzoni (myszy i szczurów) – tłumaczy Urszula Pająk.

FOT.Designed by Rawpixel.com

Może Cię zainteresować

Rowerem na orientację Relacje

Rowerem na orientację

Racjonalnie z wodą Komunikaty

Racjonalnie z wodą

Utrudnienia na Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunikaty

Utrudnienia na Stacji Przeładunkowej Odpadów

"Oscarowa" wystawa Kultura

"Oscarowa" wystawa

Komentarze