Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Za nami 63. Biegi Ulicami Sieradza

Za nami 63. Biegi Ulicami Sieradza


Za nami 63 edycja Biegów Ulicami Sieradza.

Na starcie łącznie stanęło ok. 500 uczestników z całej Polski.

W pierwszej kolejności na starcie ustawili się najmłodsi uczestnicy. Dzieci przebiegły trasę wokół rynku. Sponsorem biegu była firma Scafil. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz koszuli. W ofercie SCANFIL Kids Run najmłodsi otrzymali mnóstwo zabawy z animatorami.

Potem odbył się bieg Borg Automotive na 5 km, w którym wzięło udział ponad 100 uczestników. Najlepszymi w tej kategorii okazali się Jakub Ułański z KS Żeglina SIeradz, Michał Drążek z Rajsport Active oraz Sławomir Urbański z KS Gepard Kępno.

Bieg główny na dystans 10 km rozpoczął się chwilę po godz. 12.00.  Tradycyjnie start i meta rozpoczynała się na sieradzki rynku.

Przebieg trasy: Przebieg trasy (2 pętle po 5 km):
Rynek (start) > Rycerska > Żwirki i Wigury > Plac Wojewódzki > Piłsudskiego > Aleja Pokoju > Polna > Krakowskie Przedmieście > Oksińskiego (nawrót) > Krakowskie Przedmieście > Kolegiacka > Rynek (koniec pierwszej pętli) > Rycerska > Żwirki i Wigury > Plac Wojewódzki > Piłsudskiego > Aleja Pokoju > Polna > Krakowskie Przedmieście > Oksińskiego (nawrót) > Krakowskie Przedmieście > Kolegiacka > Rynek (meta).

Zwycięzcami tego biegu zostali" Michał Witkowski z #Planbieganie, Artur Jasiński z Wieluńśki Biegacz oraz Aron Prybył z firmy Aronrun.

Uczestnicy w pakiecie otrzymali pamiątkowy medal z wizerunkiem zabytkowej ryciny przedstawiającej dawny gród sieradzki i wzgórze zamkowe, skarpety z zabytkową sieradzką pompą i białym mostem wiszącym, a także musztardę tworzoną przez Sieradzanina na podstawie dawnej receptury ks. Marcina z Kłecka. po biegu mogli posilić się pyszną grochówką przygotowaną przez 15 Sieradzką Brygadę Wsparcia Dowodzenia, która pomagała także w zabezpieczeniu trasy.

Organizatorami wydarzenia są Klub Rajsport Active i MOSiR Sieradz we współpracy z Urzędem Miasta w Sieradzu oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Bieg odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreibera oraz Prezydenta miasta Sieradza Pawła Osiewały.

Zdj. MOSiR Sieradz

Może Cię zainteresować

Dobre wieści dla rowerzystów Inne

Dobre wieści dla rowerzystów

Rzecznik i Zespół Osób z Niepełnosprawnościami. Zaczynają dyżury. Inne

Rzecznik i Zespół Osób z Niepełnosprawnościami. Zaczynają dyżury.

Panele fotowoltaiczne na sieradzkich szkołach Inwestycje

Panele fotowoltaiczne na sieradzkich szkołach

Duża drogowa inwestycja Inwestycje

Duża drogowa inwestycja

Komentarze