Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Z wizytą u źródeł

Z wizytą u źródeł


- Mieszkańcy Nowogardu i okolic mający korzenie sieradzkie chcą te kontakty z rodzinami tutaj w Sieradzu i okolicach umocnić. Zależy nam również na nawiązaniu współpracy z miastem Sieradz - podkreślał Jacek Rafiński, zastępca burmistrza Nowogardu, który stał na cele delegacji, która przez dwa dni gościła w naszym mieście

Kilkuosobowa delegacja przyjechała do Sieradza w ramach rewizyty. W lipcu Nowogard i miejscowość Wojcieszyn, gdzie osiedlali się głównie mieszkańcy, którzy opuścili Ziemię Sieradzką, odwiedzili przedstawiciele władz Sieradza: Paweł Osiewała, prezydent Miasta; Rafał Matysiak, zastępca prezydenta oraz Jarosław Trojanowski, sekretarz Miasta. - Chcemy teraz porozmawiać o dalszej współpracy między naszymi samorządami - wyjaśniał prezydent Sieradza.

  - Do korzeni chcą też wracać mieszkańcy Wojcieszyna, których przodkowie pochodzili z tych stron - podkreślał Jacek Rafiński. Wraz z samorządowcami z Nowogardu, do Sieradza przyjechali również mieszkańcy Nowogardu, i wspomnianego już Wojcieszyna. - Pierwszy raz byłam w Sieradzu, gdy miała 18 lat. Potem przyjeżdżałam tu jeszcze kilka razy do mojej bratowej i jej rodziny. Miałam możliwość częściowo zwiedzić Sieradz i przyznam, że to miasto bardzo mi się podoba - mówi Halina Zając, która znalazła się w delegacji mieszkańców.

Potomkowie osadników z Ziemi Sieradzkiej do dzisiaj kultywują pamięć o swoim pochodzeniu. W nowogardzkim kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, odsłonięto niedawno polichromię z wizerunkiem Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej z Charłupi Małej. Nic więc dziwnego, że goście z zachodniopomorskiego oprócz zwiedzania samego Sieradza, wzięli udział w Mszy świętej odpustowej w sanktuarium Księżnej Sieradzkiej.

Może Cię zainteresować

Promocja książki Piotra Olczyka o moście wantowym w Sieradzu w Filii nr 2 MBP Kultura

Promocja książki Piotra Olczyka o moście wantowym w Sieradzu w Filii nr 2 MBP

XLVII sesja Rady Miejskiej. Zapowiedź Rada Miejska

XLVII sesja Rady Miejskiej. Zapowiedź

Savoir-vivre w bibliotece Kultura

Savoir-vivre w bibliotece

Nowe ogródki dydaktyczne Edukacja

Nowe ogródki dydaktyczne

Komentarze