Post

aktualność

Aktualność Z wizytą w Yambole

Z wizytą w Yambole


Prezydent Sieradza Paweł Osiewała wziął udział w uroczystościach upamiętniających odzyskanie niepodległości przez Bułgarię. W mieście partnerskim Yamboł, w którym delegacja z Sieradza przebywała na zaproszenie Prezydenta Miasta Yamboł Georgija Sławowa

- Jesteśmy wdzięczni władzom Miasta Yamboł za zaproszenie. Głównym punktem programu wizyty był nasz udział w Międzynarodowym Festiwalu "Kukerlandia" na którym prezentowało się ponad 90 zespołów z całego świata, jednak nie mogło nas zabraknąć podczas tak ważnego święta jak odzyskanie niepodległości. Niedawno - bo 11 listopada -  sami przezywaliśmy radość z bycia wolnym narodem, dzisiaj w imieniu sieradzan złożyliśmy kwiaty by uczcić wolność narodu bułgarskiego - mówi prezydent.

Dzień niepodległości w Bułgarii świętowany jest 3 marca i upamiętnia odzyskanie wolności po trwającej pięćset lat niewoli tureckiej.
Była to pierwsza od kilku lat wizyta sieradzan w Yambole. Strona bułgarska w Sieradzu gościła ostatni raz w 2016 r. podczas Open Hair Festival.

Może Cię zainteresować

Biały, podwieszony symbol Sieradza Relacje

Biały, podwieszony symbol Sieradza

Modernizacja po wakacjach Inwestycje

Modernizacja po wakacjach

Umowa na Solarisy podpisana Relacje

Umowa na Solarisy podpisana

IX sesja Rady Miejskiej. Co w programie? Rada Miejska

IX sesja Rady Miejskiej. Co w programie?

Komentarze