Post

aktualność

Aktualność Z wizytą w Yambole

Z wizytą w Yambole


Prezydent Sieradza Paweł Osiewała wziął udział w uroczystościach upamiętniających odzyskanie niepodległości przez Bułgarię. W mieście partnerskim Yamboł, w którym delegacja z Sieradza przebywała na zaproszenie Prezydenta Miasta Yamboł Georgija Sławowa

- Jesteśmy wdzięczni władzom Miasta Yamboł za zaproszenie. Głównym punktem programu wizyty był nasz udział w Międzynarodowym Festiwalu "Kukerlandia" na którym prezentowało się ponad 90 zespołów z całego świata, jednak nie mogło nas zabraknąć podczas tak ważnego święta jak odzyskanie niepodległości. Niedawno - bo 11 listopada -  sami przezywaliśmy radość z bycia wolnym narodem, dzisiaj w imieniu sieradzan złożyliśmy kwiaty by uczcić wolność narodu bułgarskiego - mówi prezydent.

Dzień niepodległości w Bułgarii świętowany jest 3 marca i upamiętnia odzyskanie wolności po trwającej pięćset lat niewoli tureckiej.
Była to pierwsza od kilku lat wizyta sieradzan w Yambole. Strona bułgarska w Sieradzu gościła ostatni raz w 2016 r. podczas Open Hair Festival.

Może Cię zainteresować

28. Finał WOŚP. Mamy rekord Relacje

28. Finał WOŚP. Mamy rekord

Zmiana godzin pracy Urzędu w Wigilię Komunikaty

Zmiana godzin pracy Urzędu w Wigilię

Pracuj u siebie. Zgłoszenie tylko do piątku Inne

Pracuj u siebie. Zgłoszenie tylko do piątku

Nowa strategia rozwoju Sieradza. Ruszają prace Inne

Nowa strategia rozwoju Sieradza. Ruszają prace

Komentarze