Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność X  Festiwal "Noc Poezji i Muzyki"

X Festiwal "Noc Poezji i Muzyki"


Pod wieloma względami był to wyjątkowy Festiwal "Noc Poezji i Muzyki". I nie chodzi tylko, że wydarzenie miało swoją jubileuszową, dziesiątą edycję, ale również o fakt, że ze względu na pandemię w wielu aspektach zorganizowane zostało inaczej.

Wydarzenia organizowane w ramach Festiwalu musiały odbywać się w reżimie sanitarnym. Z niektórych, ze względu na bezpieczeństwo uczestników, trzeba było zrezygnować lub zrealizować w innej formie. Zapowiadające imprezę flash moby „Czytam, bo lubię” zorganizowała młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu, choć ograniczone zostały do przestrzeni wokół Powiatowej Biblioteki Publicznej. Kolejnym wydarzeniem zapowiadającym dziesiątą Noc Poezji i Muzyki miał być konkurs recytatorski dla zespołów rodzinnych, złożonych z osoby dorosłej i dziecka w wieku od 6 do 10 lat, pod nazwą „Polscy poeci dla dorosłych i dla dzieci”. Zainteresowanie było duże, dlatego organizatorzy postanowili zmienić jedynie formułę – uczestnicy zamiast recytować wiersze przed jurorami, nagrywali filmy. Jury w składzie: Jerzy Kaszuba, Ewa Jaśkiewicz i Monika Waraczyńska wyróżnili 20 z 26 nadesłanych filmów, 6 zakwalifikowali do ścisłego finału. 23 października 2020 roku na scenie Teatru Miejskiego w Sieradzu Izabela Nowak-Terka i Adriana Terka, Ewelina Balcerzak i Lena Balcerzak, Aldona Wyka i Dorota Wyka, Alicja Królewicz i Franciszek Królewicz oraz Ewelina Dobrzyńska i Jakub Dobrzyński odebrali pięć równorzędnych nagród. Pierwsze miejsce zajęły Aleksandra Żbik i Stefania Żbik.

Finał Festiwalu to zawsze Turniej Jednego Wiersza o Puchar Starosty Sieradzkiego i Nagrodę Prezydenta Sieradza. W tym roku on również był wyjątkowy, ponieważ uczestnicy nie stanęli przed jurorami. Nagrywali swoje wiersze we własnej interpretacji i wysyłali wcześniej ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem. Jury w składzie: Dominika Lewicka-Klucznik, Beata Patrycja Klary i Agnieszka Jarzębowska, po obejrzeniu 23 filmów, przyznało wyróżnienia Stanisławie Podgórskiej z Sochaczewa i Dariuszowi Małkowi z Warszawy. Trzecie miejsce zdobył Kacper Płusa z Pabianic, a drugie Wojciech Hübner z Łodzi. Puchar Starosty Sieradzkiego i Nagrodę Prezydenta Sieradza jury przyznało Paulinie Kwiatkowskiej z Sopotu.

Źródło: PBP Sieradz

Może Cię zainteresować

Wirtualnie z Mistrzem Inwestycje

Wirtualnie z Mistrzem

Pieniądze na dziedzictwo kulturowe Kultura

Pieniądze na dziedzictwo kulturowe

Dofinansowanie do wydarzeń kulturalnych Kultura

Dofinansowanie do wydarzeń kulturalnych

Krążek na nOVO Kultura

Krążek na nOVO

Komentarze