Post

aktualność

Aktualność Wyniki egzaminów ósmoklasistów

Wyniki egzaminów ósmoklasistów

Dzisiaj maturzyści poznali wyniki swoich egzaminów, stres związany z oczekiwaniem na oceny z wiedzy za lata nauki mają też za sobą ósmoklasiści. Niedawno Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi opublikowała rezultat egzaminu ósmoklasistów w szkołach podstawowych w województwie. Bardzo dobrze poradzili sobie z nim uczniowie miejskich podstawówek.

Ósmoklasiści zmagali się z językiem polskim, matematyką, językiem angielskim oraz niemieckim (w powiecie sieradzkim ten ostatni na egzaminie wybrali jedynie uczniowie szkół w Mieście Sieradz oraz na terenie gminy wiejskiej Sieradz).

Jeżeli chodzi o język ojczysty uczniowie miejskich podstawówek wypadli wyśmienicie uzyskując średni wynik na poziomie 62,41%. Dla porównania w gminnych podstawówkach średni wynik wyniósł 57,63% a dla całego powiatu sieradzkiego - 59,87%.

W przypadku matematyki ósmoklasiści z Sieradza uzyskali średnią punktów 48,7%, w Powiecie 46,7%.

Uczniowie ze szkół administrowanych przez Urząd Miasta bardzo dobrze spisali się również w przypadku egzaminu z języka angielskiego - 56,94%. To więcej niż średnia całego powiatu, która wyniosła 47,69%.

Uczniowie mogli na egzaminie wybrać także spośród innych języków. W powiecie sieradzkim wybór padł na język niemiecki i to tylko w przypadku części ósmoklasistów z terenu Miasta oraz Gminy Sieradz. Ci pierwsi zdali egzamin ze średnim wynikiem 54,33%. W szkołach gminnych było to 21,67%.

Może Cię zainteresować

Bezpieczne wakacje ze Strażą Miejską Edukacja

Bezpieczne wakacje ze Strażą Miejską

Kolejne wycieczki edukacyjne Edukacja

Kolejne wycieczki edukacyjne

Mianowania i jubileusze Edukacja

Mianowania i jubileusze

Wycieczka do Spalskiego Parku Krajobrazowego - zapisy Edukacja

Wycieczka do Spalskiego Parku Krajobrazowego - zapisy

Komentarze