Post

aktualność

Aktualność Wymienią stare piece na nowe

Wymienią stare piece na nowe

Ponad 1,3 mln zł dofinansowania otrzymał sieradzki magistrat na wymianę starych źródeł ciepła na ekologiczne.

Środki pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi i związane są z realizowanym przez Urząd Miasta projektem "Poprawa jakości powietrza w Sieradzu poprzez ograniczenie niskiej emisji zanieczyszeń z lokalnych źródeł ciepła - edycja II". Całkowita wartość projektu to 3.063.626 zł. Z dofinansowania skorzysta w sumie 126 nieruchomości, w których pojawią się nowe, ekologiczne źródła ciepła w postaci m.in. kotłów gazowych, olejowych, na biomasę. W ramach dofinansowania kilka nieruchomości podłączonych zostanie także do miejskiej sieci ciepłowniczej. Wymiana będzie dokonywana sukcesywnie w tym i następnym roku. 

W tej edycji programu dotacja wynosi do 50% wartości inwestycji i obejmie nie tylko zakup nowego źródła ogrzewania, ale także niezbędne roboty i instalacje c.o. i c.w.u. Łącznie po zrealizowaniu projektu emisja szkodliwych substancji do atmosfery zmniejszy się o ponad 90%, a ilość zużytego węgla zmniejszy się o prawie 700 ton rocznie.

Są jeszcze miejsca na listach rezerwowych z możliwością wypłaty dotacji zarówno w 2018 jak i w 2019 roku, zapraszamy do wypełnienia deklaracji dostępnej w pokoju nr 41 Urzędu Miasta Sieradza lub poprzez stronę Miasta.


Może Cię zainteresować

Z funduszami na Rynku Komunikaty

Z funduszami na Rynku

Nowe boisko przy "Ósemce" Inwestycje

Nowe boisko przy "Ósemce"

Komentarze