Post

aktualność

Aktualność Wycieczka do Wrocławia ze Strażą Miejską

Wycieczka do Wrocławia ze Strażą Miejską

1 lipca 2015 r. w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2015”  sieradzka Straż Miejska zorganizowała (jak co roku podczas wakacji) bezpłatną wycieczkę  do Wrocławia dla dzieci ( spędzających wakacje w domu) ze świetlicy środowiskowej  funkcjonującej  przy Miejskim Centrum Pomocy Społecznej  w Sieradzu. 

Dzieci zwiedziły z przewodnikiem – przedstawicielem Straży Miejskiej  m. Wrocławia m.in.: stadion miejski, na którym odbywały się podczas ostatnich mistrzostwach Europy mecze piłkarskie, a  obecnie grają  piłkarze miejscowej drużyny Śląska Wrocław; Ogród zoologiczny wraz z Afrykarium. Dzieci z Sieradza zapoznały się z fauna i florą Czarnego Lądu w tym m.in. rafą koralową poznały ryby występujące w Morzu Czerwonym, żółwie pustynne  oraz wiele gatunków różnych ryb.
Na zakończenie wycieczki udano się na  tory wyścigów konnych na Partynicach, gdzie mali sieradzanie  wzięli udział w przejażdżkach konnych na koniach należących do Straży Miejskiej z Wrocławia. Dla dzieci zorganizowano także  poczęstunek w postaci min. kiełbasek z  ogniska. 
Dla ponad 30 młodych Sieradzan przygotowano  również drobne  upominki. 
Transport sfinansowany został ze środków pochodzących z budżetu miasta Sieradza.

Za pomoc w organizacji wycieczki dziękujemy Prezydentowi Miasta Sieradza oraz wrocławskiej Straży Miejskiej.

Może Cię zainteresować

Ekologicznie przed teatrem Relacje

Ekologicznie przed teatrem

Pieniądze na budowę ronda Inwestycje

Pieniądze na budowę ronda

Park linowy do modernizacji Inwestycje

Park linowy do modernizacji

Park linowy. Ostatni taki sezon Inwestycje

Park linowy. Ostatni taki sezon

Komentarze