Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Wycieczka do Spalskiego Parku Krajobrazowego - zapisy

Wycieczka do Spalskiego Parku Krajobrazowego - zapisy

Prezydent Miasta zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych mieszkańców Sieradza do udziału w  bezpłatnej wycieczce edukacyjnej do Spalskiego Parku Krajobrazowego w dniu 30 sierpnia 2020r. (niedziela). W programie wycieczki m.in. Zamek i Kościół Św. Idziego w Inowłodzu, gdzie powstawał film „KORONA KRÓLÓW” czy Bunkier w Konewce - jeden z czterech schronów kolejowych na terenie Polski o długości 380m z ekspozycją militariów, pojazdów wojskowych, z wystawą stałą, tematycznie związaną z II wojną światową.
 
W miejscowości Inowłódz na Zamku Kazimierza Wielkiego i przy kościele świętego Idziego kręcono różne sceny, które mogliśmy oglądać głównie w drugim sezonie serialu Korona Królów. To tam Królewna Elżbieta leżała krzyżem w kaplicy przed zaślubinami i żegnała się z siostrą Kunegundą i Cudką. Tam także Niemierza wyjawił przed Bogiem swoją zdradę. Wiele scen kręcono przed zamkiem i wykorzystywane one były w różnych sytuacjach. Kościół świętego Idziego wystąpił także jako Miechów.
 
Osoby chętne do udziału w wycieczce prosimy o zgłaszanie się w terminie do 26 sierpnia
- drogą elektroniczną na adres b.rogozinska@umsieradz.pl
- telefonicznie w Referacie Ekologii i Ochrony Środowiska, tel. 43/826 61 46.
W zgłoszeniu należy podać swoje dane osobowe (imię, nazwisko), datę urodzenia, adres zamieszkania, telefon kontaktowy oraz datę wycieczki.
Dzieci i młodzież do lat 18 mogą brać udział w wycieczce wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Przy ustalaniu listy uczestników decyduje kolejność zgłoszeń.
Urząd Miasta Sieradza zapewnia:
•    transport komfortowym autokarem,
•    opieka pilota, 
•    bilety wstępu, przewodnika
•    ubezpieczenie NNW Polska 10.000 PLN,
•    opłaty parkingowe,
•    opłaty drogowe
Wycieczki organizowane są w ramach  projektu  „Edukacja przyrodnicza sieradzan 2020” i współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Sieradza i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Więcej informacji na temat wycieczek można uzyskać w Referacie Ekologii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Sieradza pod numerem telefonu 43 826 61 46.

Może Cię zainteresować

Pozwól mi szukać siebie Kultura

Pozwól mi szukać siebie

Konkurs recytatorski - poeci dla dzieci i dla dorosłych Edukacja

Konkurs recytatorski - poeci dla dzieci i dla dorosłych

Stypendia dla najzdolniejszych uczniów Edukacja

Stypendia dla najzdolniejszych uczniów

Bezpieczne wakacje ze Strażą Miejską Edukacja

Bezpieczne wakacje ze Strażą Miejską

Komentarze