Post

aktualność

Aktualność WOŚP 2019. Sieradzanie z wielkim sercem

WOŚP 2019. Sieradzanie z wielkim sercem


Ponad 107 tys. zł - taką kwotę zebrały trzy sieradzkie sztaby, które "zagrały" podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  To o ponad 10 tys. zł więcej niż w poprzedni roku.

Tegoroczny finał WOŚP zakończył się tradycyjnie "Światełkiem do nieba" zorganizowanym na placu Wojewódzkim. W tym roku fajerwerki zastąpione zostały jednak pokazem laserowym. To był oczywiście zwieńczenie długiego dnia pracy 110 wolontariuszy, którzy prowadzili zbiórkę w Sieradzu. Nad koordynacją ich działań czuwały sztaby zlokalizowane w Szkole Podstawowej nr 1 oraz w Szkole Podstawowej nr 9. W pierwszym z nich udało się zebrać ponad 64700 zł. W "Dziewiątce" zgromadzono zaś 16890,92 zł.
Wolontariusze zbierali pieniądze nie tylko na ulicach miasta ale także podczas przygotowanych na ten dzień atrakcji. Dużą rolę w ich organizacji odegrała Młodzieżowa Rada Miejska, której członkowie zorganizowali m.in. licytacje, koncert Zuzanny Juchner, pokazy ratownictwa prowadzone przez Rowerowe  Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe czy możliwość zbadania poziomu cukru (punkt prowadzony był przez Beatę Jacyszyn, pielęgniarkę i jednocześnie radną miejską) oraz wzroku (salon Doktor Marchewka).
Dzięki licytacjom młodym radnym udało się zebrać ok. 3,5 tys. zł. (pieniądze zasiliły konto sztabu przy SP nr 1). Pierwsza z licytacji prowadzona była w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia, która kolejny raz przy okazji finału WOŚP zorganizowała koncert. Na aukcjach wypełniających przerwy w koncercie licytowane były m.in plakaty z 10. edycji Sieradz Open Hair Festival z podpisem Alvaro Soler czy koszulka Skry Bełchatów z podpisami zawodników. Najwięcej, bo aż 600 zł zaoferowano za album "Antoine". Licytacja odbyła się także w klubie Prorock.
Jak co roku z WOŚP grał też sztab zlokalizowany w Naszym Radiu, który w tym roku zgromadził ponad 26 tys. zł.

Może Cię zainteresować

Dezynfekcja "Zielonego Ryneczku" Relacje

Dezynfekcja "Zielonego Ryneczku"

Sieradz w czasie pandemii 17.04.2020 Relacje

Sieradz w czasie pandemii 17.04.2020

Sieradz lubię TV - 8.05.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 8.05.2020

Sieradz w czasie pandemii koronawirusa cz.3 Komunikaty

Sieradz w czasie pandemii koronawirusa cz.3

Komentarze