Post

aktualność

Aktualność Wizyta delegacji z Niemiec i Francji

Wizyta delegacji z Niemiec i Francji


Ochrona powietrza, zagospodarowanie odpadów plastikowych i zwierzęta w mieście - tymi sprawami zajmie się młodzież z Francji, Niemiec i Polski podczas przyszłorocznego Tygodnia Młodych w Sieradzu. Wybór tematyki to efekt roboczego, trójstronnego spotkania delegacji z zaprzyjaźnionych z Sieradzem miast.

Delegacje z Annemasse i Gaggenau gościły w Sieradzu przez trzy dni. Głównym punktem spotkania był wspomniany już Tydzień Młodych, których w przyszłym roku gospodarzem będzie Sieradz. Ochrona środowiska i ekologia są priorytetami nie tylko dla Niemiec, Francji i Polski, ale i całej Unii Europejskiej, stąd właśnie idea, by tematami tymi zajęli się młodzi z trzech zaprzyjaźnionych ze sobą miast. ustalono również, że młodzież w naszym mieście zawita w pierwszym tygodniu sierpnia 2020 r. Warsztaty i działania podejmowane przez ten tydzień będą miały również za zadanie zintegrowanie Niemców, Polaków i Francuzów. - Od lat, wymieniając młodzież z naszych miast chcemy pokazać, jak mało różnic jest między nami - mówił Yves Fournier, radny z Annemasse.

Podczas wizyty podjęto również rozmowy dotyczące przypadającego w przyszłym roku jubileuszu 20-lecia podpisania umowy o partnerstwie między Sieradzem a Gaggenau, radny z Gaggenau.

Francuzi i Niemcy mięli także okazję zwiedzić Sieradz, w tym m.in. zrewitalizowany park im. Adama Mickiewicza, stadion czy odnowioną za unijne fundusze plażę nad Wartą i kompleks basenów. - Jestem już w Sieradzu trzeci raz. Od ostatniej mojej wizyty minęło już kilkanaście lat i jestem pod wrażeniem, jak przez ten czas Wasze miasto zmieniło się - mówił Gerd Pfrommer. 

Przedstawiciele Annemasse i Gaggenau zwiedzili również wystawę "Warta - rzeka życia" a także Urząd Miasta Sieradza.

Może Cię zainteresować

Rozbudowa SP nr 4 Inwestycje

Rozbudowa SP nr 4

Płukanie sieci wodociągowej Komunikaty

Płukanie sieci wodociągowej

Sieradz lubię TV - 10.06.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 10.06.2020

Sieradz lubię TV - 8.05.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 8.05.2020

Komentarze