Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Wirtual? No i essa

Wirtual? No i essa


Do 21 stycznia przedłużamy termin przesyłania prac w konkursie "Moja wirtualna przestrzeń".

„Wirtual? No i essa!” to wspólny projekt Urzędu Miasta Sieradza, Sieradzkiego Centrum Kultury oraz firmy Polpharma,. Ma nie tylko nauczyć świata w 3D ale dzięki niemu uwrażliwić na ten prawdziwy, którego doświadczamy każdego dnia
Wirtual? No i essa!  - to kilka etapów wirtualnego przedsięwzięcia: konkurs dla uczniów sieradzkich szkół, warsztaty z wirtualnej rzeczywistości i prezentacje Muzeum Wirtualnego Antoine’a Cierplikowskiego.
Już dziś zaczynamy wirtualną podróż, do której zapraszamy uczniów sieradzkich szkół w wieku od 10 do 15 lat. Ich zadaniem będzie nakręcenie filmu pod hasłem „Moja wirtualna przestrzeń”. Zwycięzcy otrzymają gogle VR a szkoła, którą reprezentować będzie laureat I miejsca – otrzyma w nagrodę również gogle VR i interaktywne warsztaty z profesjonalistami. Taki sprzęt pozwoli szkole na uczestnictwo w projektach wirtualnych i zdobywanie wiedzy w wielowymiarowej przestrzeni. 

- Ten projekt to przykład współpracy samorządu z przedsiębiorcami. Chciałbym podziękować firmie Polpharma i sieradzkiej Medanie za wsparcie młodych ludzi i ufundowanie nagród dla nich i dla szkół. Liczymy, że przez ten konkurs uczniowie nauczą się bezpiecznie korzystać z wirtualnej rzeczywistości, a być może w niektórych z nich zapalimy pasje tworzenia nowych, przestrzennych projektów - mówi Paweł Osiewała, prezydent Sieradza. 

Dodatkowo, właśnie dzięki nim, szkoła będzie miała dostęp do nieszablonowych projektów, w tym dostęp do Muzeum Wirtualnego Antoine'a Cierplikowskiego, stworzonego przez Urząd Miasta Sieradza. Pierwsza próbkę takich możliwości uczniowie otrzymają już podczas warsztatów w szkole, którą reprezentował zwycięzca, zatytułowanych "Wirtualna rzeczywistość - zrób to sam.

Jak przebiega warsztat:
1. Oszukują Twój mózg - prelekcja połączona z ćwiczeniami
2. Zasady bezpieczeństwa z wirtualną rzeczywistością (mini wykład, ćwiczenie)
3. Zbuduj swoje własne google VR i sprawdź jak to działa
4. W świecie bezpiecznych aplikacji VR zabawa z użyciem googli VR

W ramach projektu, w szkołach odbędzie się także prezentacja Muzeum Wirtualnego Antoine’a Cierplikowskiego, którego premiera zaplanowana jest w styczniu 2022 roku.

Fundatorem nagród w konkursie jest grupa Polpharma i Urząd Miasta Sieradza. Ogłoszenie wyników odbędzie się na przełomie stycznia i lutego 2022 roku. Szczegóły w regulaminie, który znajdziecie w załączniku.

Załączniki

# Plik Data publikacji Typ Rozmiar Pobrań
1 Karta zgłoszenia Moja Wirtualna Rzeczywistość 10.01.2022 doc 357 KB 2
2 Regulamin konkursu filmowego "Twoja wirtualna przestrzeń" 08.12.2021 doc 379,5 KB 51

Może Cię zainteresować

Z Sieradza do Ukrainy Inne

Z Sieradza do Ukrainy

Dzień Motyla w Bibliotece – zajęcia czytelniczo-sensoryczne Kultura

Dzień Motyla w Bibliotece – zajęcia czytelniczo-sensoryczne

Weekend z olimpijczykami Sport

Weekend z olimpijczykami

Rocznica katastrofy smoleńskiej Inne

Rocznica katastrofy smoleńskiej

Komentarze