Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Wiosenne porządki w Sieradzu

Wiosenne porządki w Sieradzu


W Sieradzu na dobre zawitała wiosna, zrobiło się zielono i kolorowo, a co za tym idzie rozpoczęto prace porządkowe. W ostatnim tygodniu zaobserwować można było zmiany zachodzące na terenie miasta Sieradza.  
Pierwsze prace porządkowe można było zobaczyć na ulicach, chodnikach oraz parkingach ulic: Skrzetuskiego, Nowowiejskiego, Chodkiewicza, Sobieskiego, Żółkiewicza, Zagłoby, Czarneckiego, Kmicica, Królowej Jadwigi, Jagiełły, Warneńczyka, Wiśniowieckiego, Sapiehy, Jana Kazimierza czy Batorego. Obecnie na terenie miasta prowadzone są prace na terenach zielonych w ramach których wykonano: sadzenie drzewek na Placu przy Marszałka Piłsudskiego; koszenie i pielenie na terenach
ul. 3 Maja, Armii Krajowej, Grodzkiej, Kolejowej czy starorzecza, dodatkowo wykonano pielęgnację żywopłotów na ul. Grodzkiej i Kolejowej. Posadzono nowe kwiaty w gazonach na rodzie Lecha Kaczyńskiego, Parku Mickiewicza, ul. Kolejowej, na Wzgórzu Zamkowym, na ul. Alei Grunwaldzkiej. Nasadzono drzewka obok sieradzkich basenów oraz odchwaszczono z dzikiej roślinności Stare Miasto oraz ul. Kolejową.
Wszystkie prace porządkowe na terenie miasta Sieradza wykonywane są w ramach zadania „Utrzymanie zimowe dróg, zieleni i czystości na terenie miasta Sieradza w 2022 r.” Na wspomniane zadanie miasto ogłosiło przetarg, który wygrało Przedsiębiorstwo Komunalne oraz DREWZEL Gabriel Skrzypczyński jako partner. Łącznie na to zadanie miasto przeznaczy w 2022 roku kwotę 4 930 593, 59 złotych, w tym na oczyszczanie miasta: 1 985 151,58 zł; pielęgnację i utrzymanie zieleni: 2 299 675,38 zł oraz utrzymanie zimowe dróg gminnych i ciągów komunikacji: 645 766, 63 zł.

Może Cię zainteresować

78. Rocznica Powstania Warszawskiego. Zawyją syreny Inne

78. Rocznica Powstania Warszawskiego. Zawyją syreny

Porozmawiajmy w łódzkiem w Sieradzu Inne

Porozmawiajmy w łódzkiem w Sieradzu

Weź rower i wybierz się na rajd z polskimi olimpijczykami! Sport

Weź rower i wybierz się na rajd z polskimi olimpijczykami!

Letnie granie. Poparzeni kawą i energia z Żywca Rozrywka

Letnie granie. Poparzeni kawą i energia z Żywca

Komentarze