Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Więcej pieniędzy na inwestycje

Więcej pieniędzy na inwestycje

O miejskich kąpieliskach i finansach decydowali radni na XLIII Sesji Rady Miejskiej w Sieradzu. Dzięki przesunięciom w budżecie, w mieście ruszą inwestycje, które jeszcze w tym roku poprawią infrastrukturę drogowa czy oświetlenie przy ulicach i przejściach dla pieszych.

 

Radni zdecydowali o przekazaniu dodatkowych środków na remonty dróg i chodników. Zwiększenie planu wydatków do ponad 5,5 miliona złotych pozwoli na remonty, przebudowę i modernizację m.in.  ulic Warneńczyka, 11 Listopada , Kopernika, Stodolnianej, Sobieskiego i Chodkiewicza.

Dodatkowe pół miliona złotych Miasto przeznaczy na modernizacje oświetlenia w Sieradzu. Tu inwestycje dotyczyć będą m.in. pumptracku i skate parku, a także Parku im. W. Broniewskiego.

Zwiększenie środków dotyczy także inwestycji w placówkach oświatowych – prawie milion złotych otrzyma Szkoła Podstawowa nr 4 w Sieradzu, w której obecnie trwa budowa dofinansowanej ze środków UE nowoczesnej sali gimnastycznej. Całości dopełni nowa elewacja i modernizacja wejść do budynku, na które zostaną przeznaczone dodatkowe środki z budżetu Miasta. Z kolei do niespełna miliona złotych radni zwiększyli wydatki na panele fotowoltaiczne, które zostaną  zamontowane na budynkach siedmiu sieradzkich przedszkoli. Inwestycję w fotowoltaikę dofinansował WFOSiGW.

 

Radni miejscy zdecydowali także o granicach miejskiego kąpieliska nad rzeka Wartą, które zostanie otwarte 26 czerwca i będzie czynne do końca wakacji.

Może Cię zainteresować

Nabór na rachmistrzów spisowych Komunikaty

Nabór na rachmistrzów spisowych

Wystawa "Tu rodziła się Solidarność" Inne

Wystawa "Tu rodziła się Solidarność"

Ulgi dla restauratorów przyjęte Rada Miejska

Ulgi dla restauratorów przyjęte

76. rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie Inne

76. rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie

Komentarze