Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Więcej pieniędzy na inwestycje

Więcej pieniędzy na inwestycje

O miejskich kąpieliskach i finansach decydowali radni na XLIII Sesji Rady Miejskiej w Sieradzu. Dzięki przesunięciom w budżecie, w mieście ruszą inwestycje, które jeszcze w tym roku poprawią infrastrukturę drogowa czy oświetlenie przy ulicach i przejściach dla pieszych.

 

Radni zdecydowali o przekazaniu dodatkowych środków na remonty dróg i chodników. Zwiększenie planu wydatków do ponad 5,5 miliona złotych pozwoli na remonty, przebudowę i modernizację m.in.  ulic Warneńczyka, 11 Listopada , Kopernika, Stodolnianej, Sobieskiego i Chodkiewicza.

Dodatkowe pół miliona złotych Miasto przeznaczy na modernizacje oświetlenia w Sieradzu. Tu inwestycje dotyczyć będą m.in. pumptracku i skate parku, a także Parku im. W. Broniewskiego.

Zwiększenie środków dotyczy także inwestycji w placówkach oświatowych – prawie milion złotych otrzyma Szkoła Podstawowa nr 4 w Sieradzu, w której obecnie trwa budowa dofinansowanej ze środków UE nowoczesnej sali gimnastycznej. Całości dopełni nowa elewacja i modernizacja wejść do budynku, na które zostaną przeznaczone dodatkowe środki z budżetu Miasta. Z kolei do niespełna miliona złotych radni zwiększyli wydatki na panele fotowoltaiczne, które zostaną  zamontowane na budynkach siedmiu sieradzkich przedszkoli. Inwestycję w fotowoltaikę dofinansował WFOSiGW.

 

Radni miejscy zdecydowali także o granicach miejskiego kąpieliska nad rzeka Wartą, które zostanie otwarte 26 czerwca i będzie czynne do końca wakacji.

Może Cię zainteresować

Ostatni dzień pracy punktu szczepień Zdrowie

Ostatni dzień pracy punktu szczepień

Bezpieczne wakacje ze Strażą Miejską Edukacja

Bezpieczne wakacje ze Strażą Miejską

Dofinansowanie do budowy przejść dla pieszych Inwestycje

Dofinansowanie do budowy przejść dla pieszych

MOPS integracyjnie

MOPS integracyjnie

Komentarze