Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Widawska od nowa

Widawska od nowa


Zakończył się remont ulicy Widawskiej w Sieradzu. To efekt współpracy kilku samorządów: miejskiego, powiatowego i gminnego. Miejski budżet dołożył do remontu 4 miliony złotych.


Podczas krótkiej uroczystości oddania do użytku ulicy Widawskiej, mieszkańcy dziękowali samorządowcom. „Nasze problemy z zalewaniem podwórek i stojącą na ulicy wodą wreszcie się skończą” – mówili.
Zastosowana przy remoncie drogi technologia  - tzw. bezszwowa, wykluczyła łączenia nawierzchni, przez co jest ona bardziej równa i trwała. Inwestycja powiatu kosztowała 16 milionów złotych z czego 4 miliony przekazało Miasto Sieradz. Remont współfinansowany był także ze środków samorządu gminnego oraz z Funduszu Dróg Samorządowych.

Starosta podziękował innym samorządom a także wykonawcy. Tym bardziej, że z uwagi na pandemię, wykonawca musiał przerwać pracę. Mimo to, remont ponad 4-kilometrowegoo pasa drogi oddano na czas.

- Cieszę się, że mieszkańcy tej dzielnicy mogą spokojnie wyjeżdzać ze swoich posesji i bezpiecznie posyłać swoje dzieci do szkoły – mówił podczas spotkania Prezydent Paweł Osiewała.

Oprócz nowej nawierzchni ulica Widawska zyskała ścieżki rowerowe i nowe chodniki.

Może Cię zainteresować

Konkurs. Sieradzkie domy na święta Inne

Konkurs. Sieradzkie domy na święta

Nowe zatoki autobusowe przy ul. Łokietka Inwestycje

Nowe zatoki autobusowe przy ul. Łokietka

Strefa Mieszkańca i alertownik - załóż konto i działaj Inne

Strefa Mieszkańca i alertownik - załóż konto i działaj

Nowa siłownia dla sportowców Sport

Nowa siłownia dla sportowców

Komentarze