Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Weekend z olimpijczykami

Weekend z olimpijczykami


W najbliższy weekend (20-21 maja) w ramach Weekendu z uśmiechem po zdrowie przybędą do Sieradza wyjątkowi polscy sportowcy, medaliści olimpijscy: kolarze Mieczysław Nowicki i Tadeusz Mytnik oraz wioślarz Kajetan Broniewski.
Z olimpijczykami będzie można się spotkać w ramach Wieczoru z Olimpijczykami w piątek 20 maja o godz. 18.00 na tarasach przy ul. Portowej. W tym czasie będzie można również spróbować swoich sił na ergometrach.
Zaś 21 maja odbędzie się przejazd na rowerach razem z medalistami przez najciekawsze miejsca Sieradza – start godz. 13.00, nowa siedziba Melon Clinic przy ul. 1 maja.
Kajetan Bronikowski – jeden z czołowych zawodników w historii polskiego wioślarstwa, brązowy medalista olimpijski (1992) i mistrzostw świata (1991), zdobywca Pucharu Świata (1991), olimpijczyk z Seulu (1988), Barcelony (1992) i Atlanty (1996).
Mieczysław Nowicki – jeden z najlepszych polskich kolarzy lat siedemdziesiątych, torowiec i szosowiec, mistrz świata w drużynie (1975), olimpijczyk (1972, 1976), zdobywca srebrnego i brązowego medalu olimpijskiego na jednych igrzyskach w Montrealu (1976). W latach 1995-2000 dyrektor wyścigu kolarskiego Solidarności i olimpijczyków organizowany przez NSZZ Solidarność Ziemi Łódzkiej.
Tadeusz Mytnik – najlepszy „czasowiec” w historii polskiego kolarstwa, dwukrotny mistrz świata w drużynie szosowej (1973, 1975), srebrny medalista olimpijski (drużyna) z Montrealu (1976). Zły los i przypadek sprawiły, że nie wystartował w kilku ważnych imprezach sportowych, przy czym stał się podporą reprezentacji. Po zakończeniu kariery został kupcem i organizatorem wyścigów kolarskich.

Może Cię zainteresować

Spływ kajakowy. Zapraszamy Sport

Spływ kajakowy. Zapraszamy

LXVII sesja Rady Miejskiej. Zapowiedź Rada Miejska

LXVII sesja Rady Miejskiej. Zapowiedź

Otwarte Mistrzostwa Sieradza w Tenisie Sport

Otwarte Mistrzostwa Sieradza w Tenisie

XI Jarmark Powiatowy Inne

XI Jarmark Powiatowy

Komentarze