Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Weekend z olimpijczykami

Weekend z olimpijczykami


W najbliższy weekend (20-21 maja) w ramach Weekendu z uśmiechem po zdrowie przybędą do Sieradza wyjątkowi polscy sportowcy, medaliści olimpijscy: kolarze Mieczysław Nowicki i Tadeusz Mytnik oraz wioślarz Kajetan Broniewski.
Z olimpijczykami będzie można się spotkać w ramach Wieczoru z Olimpijczykami w piątek 20 maja o godz. 18.00 na tarasach przy ul. Portowej. W tym czasie będzie można również spróbować swoich sił na ergometrach.
Zaś 21 maja odbędzie się przejazd na rowerach razem z medalistami przez najciekawsze miejsca Sieradza – start godz. 13.00, nowa siedziba Melon Clinic przy ul. 1 maja.
Kajetan Bronikowski – jeden z czołowych zawodników w historii polskiego wioślarstwa, brązowy medalista olimpijski (1992) i mistrzostw świata (1991), zdobywca Pucharu Świata (1991), olimpijczyk z Seulu (1988), Barcelony (1992) i Atlanty (1996).
Mieczysław Nowicki – jeden z najlepszych polskich kolarzy lat siedemdziesiątych, torowiec i szosowiec, mistrz świata w drużynie (1975), olimpijczyk (1972, 1976), zdobywca srebrnego i brązowego medalu olimpijskiego na jednych igrzyskach w Montrealu (1976). W latach 1995-2000 dyrektor wyścigu kolarskiego Solidarności i olimpijczyków organizowany przez NSZZ Solidarność Ziemi Łódzkiej.
Tadeusz Mytnik – najlepszy „czasowiec” w historii polskiego kolarstwa, dwukrotny mistrz świata w drużynie szosowej (1973, 1975), srebrny medalista olimpijski (drużyna) z Montrealu (1976). Zły los i przypadek sprawiły, że nie wystartował w kilku ważnych imprezach sportowych, przy czym stał się podporą reprezentacji. Po zakończeniu kariery został kupcem i organizatorem wyścigów kolarskich.

Może Cię zainteresować

Sesja Rady Miejskiej. Zmiany, zmiany... Rada Miejska

Sesja Rady Miejskiej. Zmiany, zmiany...

Trwają prace remontowe. Zachowaj ostrożność. Komunikaty

Trwają prace remontowe. Zachowaj ostrożność.

Wiosenne porządki w Sieradzu Gospodarka

Wiosenne porządki w Sieradzu

Szkolenie z pierwszej pomocy Inne

Szkolenie z pierwszej pomocy

Komentarze