Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Uwaga odwilż

Uwaga odwilż

Topniejący śnieg to zagrożenie dla przechodniów - przypomina Straż Miejska w Sieradzu i apeluje o odśnieżenie dachów posesji. Do wczoraj, do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Sieradzu, Straż Miejska zgłosiła siedem sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu ludzkiemu. Zalegający na dachach śnieg należy usunąć, podobnie jak zwisające sople i lód z chodników.

- Gdy zalegającego na dachu śniegu nie można usunąć od razu, zarządcy nieruchomości powinni odgrodzić taśmą część chodnika, by ostrzec pieszych przed niebezpieczeństwem - mówi Marek Pacyna Komendant Straży Miejskiej w Sieradzu.

Przy odśnieżaniu chodnika,  śnieg można zgromadzić  przy krawędzi jezdni. Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, właściciel nieruchomości za nieodśnieżenie dachu czy chodnika, może zostać ukarany mandatem do wysokości 500 zł. W Sieradzu niektórzy z zarządców już takie mandaty otrzymali.

Zgodnie z komunikatem IMGW-PIB, w nocy będą przymrozki, co oznacza, że zalegający na dachach śnieg zamieni się w tafle lodu. Instytut prognozuje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -4°C do -2°C, temperatura minimalna gruntu od -6°C do -4°C.

Może Cię zainteresować

Zmiana godzin pracy Urzędu Miasta Komunikaty

Zmiana godzin pracy Urzędu Miasta

Pracuj u siebie. Będzie kolejna edycja Gospodarka

Pracuj u siebie. Będzie kolejna edycja

Remonty dróg i chodników w 2021 Inwestycje

Remonty dróg i chodników w 2021

Wypełnij, zaplanuj, twórz Inne

Wypełnij, zaplanuj, twórz

Komentarze