
aktualność

Urszula Rozmarynowska
1960-2023.
Urodziła się w Białej pod Wieluniem, ale większą część swojego życia prywatnego i zawodowego związała z Sieradzem, do którego przeprowadziła się pod koniec lat 80-tych ubiegłego wieku.
Uczyła religii w Szkole Podstawowej nr 3 w Sieradzu, a później przez wiele lat była szkolnym pedagogiem w sieradzkim Gimnazjum nr 3 i Szkole Podstawowej nr 4. Za swoją pracę z młodzieżą nagrodzona została nagrodą Kuratora Oświaty
Pracę w szkole od 2006 r. łączyła z działaniem na rzecz sieradzkiego samorządu, zasiadając jako radna w Radzie Miejskiej. W latach 2014-18 była jej wiceprzewodniczącą, a w obecnej kadencji, od roku 2018 jej przewodniczącą.
Aktywnie przez wiele lat działała na rzecz sieradzkiego wolontariatu,. Razem z uczniami i stworzoną przez nią w Gimnazjum nr 3 w Sieradzu grupą "Pomocna dłoń" angażowała się w pomoc m.in. sieradzkiemu hospicjum czy podopiecznym domu prowadzonego przez Siostry Urszulanki. Najczęściej swoją pomoc ofiarowywała po cichu, bez obecności kamer
i mikrofonów. O jej działaniach wiedzieli często tylko Ci, którym pomagała i wąskie grono jej przyjaciół.
Pozostawiła najbliższych jej sercu syna, córkę, wnuczęta i liczne grono jej przyjaciół.
Komentarze