Post

aktualność

Aktualność Umowa na rowery podpisana

Umowa na rowery podpisana

Umowa na budowę systemu roweru publcznego w województwie łódzkim podpisna. Stacje rowerowe powstaną także w Sieradzu.

We wtorek 24 lipca, Firma Nextbike Serwis podpisała umowę na stworzenie systemu roweru publicznego w województwie łódzkim.  Wojewódzki rower publiczny realizowany jest w ramach projektu „Rowerowe Łódzkie”. Województwo Łódzkie – lider projektu i 10 miast zlokalizowanych przy trasach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej: Koluszki, Kutno, Łask, Łowicz, Łódź, Pabianice, Sieradz, Skierniewice, Zduńska Wola oraz Zgierz pozyskały pieniądze unijne i dokładając nieco z własnych budżetów zdecydowali się na postawienie u siebie parkingów z rowerami do wypożyczania. – W ten sposób system „park and ride” (zaparkuj i jedź) rozszerza swoją formułę. Do stacji kolejowych nie tylko będzie można dojechać samochodem czy komunikacją miejską, ale również rowerem publicznym – mówił podczas podpisania umowy marszałek Witold Stępień.
 
„Rowerowe Łódzkie” to system wypożyczalni roweru publicznego w województwie łódzkim, w ramach którego powstanie 125 stacji rowerowych z 1002 rowerami do wypożyczenia. Do tego będzie 15 parkingów na rowery prywatne. NB Serwis zobowiązana będzie utrzymywać system roweru publicznego przez 6 lat, tj. do roku 2024. Korzystanie z roweru będzie możliwe przez cały rok. Będzie to rower IV generacji. To znaczy, że nie będzie trzeba go zostawiać na stacji rowerowej, ale również w innym miejscu objętym strefą wypożyczania. Jest to możliwe dzięki terminalowi zainstalowanemu w każdym rowerze, który umożliwi jego wypożyczenie i zwrot. Wszystkie rowery będą w kolorze srebrnoszarym.

W samym Sieradzu ma powstać 12 samoobsługowych stacji rowerowych (z 12 i 15 stanowiskami) oraz jednego parkingu rowerowego. W sumie do dyspozycji sieradzan i odwiedzających miasto będą więc 104 rowery. Stacje zlokalizowane będą w różnych częściach Sieradza i umożliwią nieodpłatne i płatne wypożyczanie rowerów. 
Ustalone zostały już także opłaty za korzystanie z roweru publicznego. Najniższe będą za doprowadzenie roweru do stacji, przy czym wypożyczenie roweru do 20 minut będzie bezpłatne natomiast do godziny kosztować będzie 1 zł. Każdy z partnerów może wprowadzić własne ulgi w opłatach.

UMSieradz/lodzkie.pl

Może Cię zainteresować

81. Rocznica napaści Rosji Radzieckiej na Polskę Relacje

81. Rocznica napaści Rosji Radzieckiej na Polskę

Wokalny casting w SCK Rozrywka

Wokalny casting w SCK

Sieradz lubię TV - 21.08.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 21.08.2020

Magdalena Kowalczyk... było pięknie Rozrywka

Magdalena Kowalczyk... było pięknie

Komentarze