Post

aktualność

Aktualność Umowa na budowę ronda podpisana!

Umowa na budowę ronda podpisana!

Mamy to! Długo wyczekiwana umowa na remont skrzyżowania u zbiegu ulic Jana Pawła II, 1 i 3 Maja, podpisana.

Zarząd Dróg Wojewódzkich rozstrzygnął przetarg na budowę ronda, w wyniku którego za 3,76 mln zł inwestycję zrealizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Czartki. Ponad 2 mln pochodzi z budżetu miasta Sieradza.

Nowe, czterowlotowe rondo będzie miało średnicę zewnętrzną 37 metrów z wyspą środkową o średnicy 24 metry, pierścieniem o średnicy półtora metra i jezdnią o szerokości 5 metrów.
Przebudowane zostaną dojazdy na długości około 50 metrów każdy do szerokości jezdni i parametrów drogi klasy "G". Powstaną chodniki, fragment ścieżki rowerowej oraz zainstalowane zostaną urządzenia bezpieczeństwa ruchu. Powstaną przejścia dla pieszych i stosowne wysepki, droga zyska także nowe odwodnienie. Cała przebudowa związana jest także z realizacją ważnej części odpływu wód opadowych z tej części miasta.

W przeciągu kilku tygodni ruszą prace przy budowie ronda. Zmiana organizacji ruchu i uciążliwości z tym związane będą doskwierały mieszkańcom miasta najprawdopodobniej do końca listopada, w tym terminie przewiduje się zakończenie prac.

Może Cię zainteresować

Powszechny Spis Rolny 2020. Nabór rachmistrzów Komunikaty

Powszechny Spis Rolny 2020. Nabór rachmistrzów

"Czyste powietrze" w nowej odsłonie Zdrowie

"Czyste powietrze" w nowej odsłonie

Czterech chętnych na budowę Szkolnej, Nowej i Żwirowej Inwestycje

Czterech chętnych na budowę Szkolnej, Nowej i Żwirowej

Ruszyła rekrutacja do szkoły muzycznej Edukacja

Ruszyła rekrutacja do szkoły muzycznej

Komentarze