Post

aktualność

Aktualność Tydzień Młodych

Tydzień Młodych


Z Międzynarodowego Tygodnia Młodych, który w tym roku odbywał się w Niemczech wrócili członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej z Sieradza. Młodzi Francuzi, Niemcy i Polacy brali udział w warsztatach, wycieczkach, ćwiczyli samoobronę ale przede wszystkim mieli okazję do nawiązania przyjaźni ze swoimi rówieśnikami z Gaggenau i Annemasse.

W tym roku spotkanie, którego organizatorem było Miasto Gaggenau, miało szczególny charakter, bowiem przypadło w 20 rocznicę nawiązania relacji partnerskich pomiędzy Sieradzem i właśnie Gaggenau oraz w 50 rocznicę współpracy pomiędzy Niemcami a Francuzami z Annemasse.
W Międzynarodowym Tygodniu Młodych udział wzięło w sumie 24 młodych ludzi oraz ich opiekunowie. Pierwsze dni upłynęły między innymi na grach terenowych i zajęciach na terenie lasów szwarcwaldzkich w pobliżu Baden Baden, podczas których młodzi mogli nauczyć się korzystania z kompasów i map, a także na warsztatach pozwalających młodzieży na integrację oraz na budowaniu "teamwork".
W czasie tygodnia spędzonego w Niemczech, młodzi Polacy, Francuzi i Niemcy poznali także podstawowe zasady samoobrony, mieli okazję do gry w kręgle, minigolfa czy siatkówkę. Zwiedzili także Baden Baden, Gaggenau oraz Strasburg, w którym głównym punktem była wizyta w Parlamencie Europejskim. 
Spotkania młodzieży odbywają się cyklicznie od kilkunastu lat, a co roku gospodarzem jest inne miasto. W 2020 r. młodzi spotkają się ponownie w Sieradzu.

Może Cię zainteresować

Piknik integracyjny 2019 Relacje

Piknik integracyjny 2019

Młodzi dla klimatu Relacje

Młodzi dla klimatu

Kolejna świet(l)na inwestycja Inwestycje

Kolejna świet(l)na inwestycja

Nowa siatka połączeń MPK Inne

Nowa siatka połączeń MPK

Komentarze