Post

aktualność

Aktualność Tydzień Młodych

Tydzień Młodych


Z Międzynarodowego Tygodnia Młodych, który w tym roku odbywał się w Niemczech wrócili członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej z Sieradza. Młodzi Francuzi, Niemcy i Polacy brali udział w warsztatach, wycieczkach, ćwiczyli samoobronę ale przede wszystkim mieli okazję do nawiązania przyjaźni ze swoimi rówieśnikami z Gaggenau i Annemasse.

W tym roku spotkanie, którego organizatorem było Miasto Gaggenau, miało szczególny charakter, bowiem przypadło w 20 rocznicę nawiązania relacji partnerskich pomiędzy Sieradzem i właśnie Gaggenau oraz w 50 rocznicę współpracy pomiędzy Niemcami a Francuzami z Annemasse.
W Międzynarodowym Tygodniu Młodych udział wzięło w sumie 24 młodych ludzi oraz ich opiekunowie. Pierwsze dni upłynęły między innymi na grach terenowych i zajęciach na terenie lasów szwarcwaldzkich w pobliżu Baden Baden, podczas których młodzi mogli nauczyć się korzystania z kompasów i map, a także na warsztatach pozwalających młodzieży na integrację oraz na budowaniu "teamwork".
W czasie tygodnia spędzonego w Niemczech, młodzi Polacy, Francuzi i Niemcy poznali także podstawowe zasady samoobrony, mieli okazję do gry w kręgle, minigolfa czy siatkówkę. Zwiedzili także Baden Baden, Gaggenau oraz Strasburg, w którym głównym punktem była wizyta w Parlamencie Europejskim. 
Spotkania młodzieży odbywają się cyklicznie od kilkunastu lat, a co roku gospodarzem jest inne miasto. W 2020 r. młodzi spotkają się ponownie w Sieradzu.

Może Cię zainteresować

Utrudnienia w ruchu w rejonie ul. Targowej i ks. Leśniewskiego Komunikaty

Utrudnienia w ruchu w rejonie ul. Targowej i ks. Leśniewskiego

Nowy autobus w MPK Sieradz. Wygodnie i ekologicznie Inwestycje

Nowy autobus w MPK Sieradz. Wygodnie i ekologicznie

Szczęśliwego Nowego Roku Inne

Szczęśliwego Nowego Roku

Zmiana godzin pracy Urzędu w Wigilię Komunikaty

Zmiana godzin pracy Urzędu w Wigilię

Komentarze