Strefa mieszkańca!

Zaloguj się
Zarejestruj się
Post

aktualność

Aktualność Trzech chętnych na most

Trzech chętnych na most

Trzech wykonawców złożyło swoje oferty w trwającym postępowaniu dotyczącym modernizacji sieradzkiego mostu wantowego.

Tzw. "Biały most" w tym roku obchodzić będzie swoje 42 urodziny. Charakterystyczna sylwetka białego mostu w nadwarciańskim pejzażu Sieradza pojawiła się w maju 1979 r. Do niedawna, najdłuższa tego typu kładka mostowa w Polsce, prowadzi na plażę. 
Obiekt, który jest jednym z symboli miasta, już kilka w swojej historii był remontowany, ale zakres tych prac nie był tak szeroki, jak to jest planowane w tym roku. W ramach zadania wykonawca modernizacji będzie musiał wykonać: wymianę lin nośnych, demontaż balustrad i montaż nowych, wymianę stopni schodowych i spoczników na nowe, frezowanie nawierzchni, wykonanie nowej izolacjo-nawierzchni,  oczyszczenie i zabezpieczenie antykorozyjne lokalnych ognisk korozji konstrukcji stalowej a także oczyszczenie i zabezpieczenie podpór.

Do magistratu wpłynęły trzy oferty. Najdroższą, opiewającą na kwotę prawie 3,4 mln zł złożyła firma Freyssinet Polska. Ponad 2,9 mln za swoje usługi proponuje konsorcjum firm Intop i ATM z Tarnobrzegu. Najniższą cenowo ofertę złożyła firma Strabag - nieco ponad 2,2 mln zł.

Może Cię zainteresować

Zmiana godzin pracy Urzędu Miasta Komunikaty

Zmiana godzin pracy Urzędu Miasta

Sieradzkie przedszkola z OZE Inwestycje

Sieradzkie przedszkola z OZE

Nabór na rachmistrzów spisowych Komunikaty

Nabór na rachmistrzów spisowych

Powstańców Warszawy do przebudowy Inwestycje

Powstańców Warszawy do przebudowy

Komentarze