Post

aktualność

Aktualność Trio Jazzowe - koncert

Trio Jazzowe - koncert

Połączyła ich wspólna pasja do jazzu. Grają standardy muzyki amerykańskiej, zwane popularnie standardami jazzowymi.
Swój muzyczny kunszt zaprezentują w sieradzkiej szkole muzycznej 22 marca 2019 r. o godzinie 18:00. W programie koncertu swing, blues, bossa nowa, nastrojowe ballady.
To kolejny koncert z cyklu „Poliż Jazz”, na który zaprasza Państwowa Szkoła Muzyczna I st. i Towarzystwo Muzyczne FERMATA w Sieradzu.
Wystąpi Trio Jazzowe w składzie: Marcin Jagiełło – fortepian, Włodek Kozłowski – gitara basowa,  Tomasz Świtalski – perkusja.

MARCIN JAGIEŁŁO – studiował w Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie fortepianu. Uczestnik wielu warsztatów na terenie całego kraju, prowadzonych między innymi przez Leszka Możdżera, Andrzeja Jagodzińskiego czy Bogdana Hołownię.
Porusza się na co dzień w wielu stylistykach muzycznych – nieobca jest mu muzyka klasyczna, jazzowa, czy współczesne brzmienia popowe. Występował na scenie między innymi z Andrzejem Wawrzyniakiem, Jackiem Delongiem, Grażyną Błęcką – Kolską, Anną Cymerman, czy Magdaleną Wasylik.

WŁODEK KOZŁOWSKI - z wykształcenia kontrabasista. Koncertował z Radiem Łódź. Obecnie gitarzysta basowy. Z zespołami, które współtworzy gra głównie standardy jazzowe. Artyści, z którymi miał przyjemność współpracować, to m.in: wybitny skrzypek jazzowy Maciej Strzelczyk, pianiści Jarosław Małys, Witold Janiak, gitarzysta Krzysztof Woliński, perkusista Grzegorz Grzyb oraz aktorka Grażyna Błęcka – Kolska.

TOMASZ ŚWITALSKI – absolwent Akademii Muzycznej w  Łodzi.  Był związany z łódzką i warszawską sceną jazzową. Wieloletnia współpraca z krakowskim kabaretem Spotkanie z Balladą. Był członkiem warszawskiej orkiestry jazzowo - rozrywkowej Big Warsaw Band oraz brał udział w międzynarodowym projekcie Andrew Lloyd Webber Gala koncertując w Europie zachodniej. Grał z takimi artystami jazowymi jak: Krzysztof Herdzin, Paweł Perliński, Robert Majewski oraz wokalistami: Ewą Bem, Danutą Błażejczyk, Zbigniewem Wodeckim, Andrzejem Zauchą, Ryszardem Rynkowskim .Obecnie współpracuje z muzykami łódzkiej sceny jazzowej.

Sala Koncertowa PSM I st. w Sieradzu ul. Jana Pawła II 48,
22 marca 2019 r. (piątek), godzina 18:00.
Wstęp 20,00 zł. Bilety do nabycia w sekretariacie szkoły.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Może Cię zainteresować

Da Vinci w wersji muzycznej Kultura

Da Vinci w wersji muzycznej

II Międzynarodowy Festiwal Muzyczny. Sieradzka Jesień Organowa. Kultura

II Międzynarodowy Festiwal Muzyczny. Sieradzka Jesień Organowa.

Kolory Polski na Wzgórzu Zamkowym Kultura

Kolory Polski na Wzgórzu Zamkowym

Wianki po sieradzku Relacje

Wianki po sieradzku

Komentarze