Post

aktualność

Aktualność Tło na pierwszym planie... Allan Starski i Wiesława Starska

Tło na pierwszym planie... Allan Starski i Wiesława Starska


W Teatrze Miejskim w Sieradzu można już oglądać wystawę "Tło na pierwszym planie. Allan Starski scenografie, Wiesława Starska kostiumy".

Na wystawie prezentowane są projekty scenografii Allana Starskiego, laureata Oscara za scenografie do filmu Stevena Spielberga "Lista Schindlera". W Teatrze Miejskim będzie można zobaczyć etapy powstawania prac scenografa od rysunku po kadry z takich filmów jak "Olivier Twist" Romana Polańskiego czy "Hannibal"Petera Webbera. Scenografiom towarzyszą projekty kostiumów wykonanych przez Wiesławę Starską, którą jest nie tylko współautorką wielu scenografii ale też uznaną kostiumograf. Stworzyła stroje do filmów Andrzej Wajdy "Człowiek z żelaza", "Korczak" czy "Panny z Wilka" oraz wielu spektakli teatralnych. W swojej karierze odpowiadała także za kostiumy do filmu "Jakub Kłamca" z Robinem Williamsem w roli głównej.
- Dla tych wszystkich, którzy odwiedzą wystawę, będzie to ciekawy sposób podpatrywania jak pracują Alan Starski i Wiesława Starska. Jest to małżeństwo dwóch artystów, którzy nawzajem inspirują się pracując nad projektami. Są to świetni reprezentanci polskiej sztuki, scenografii i kostiumografii. Będzie można zobaczyć rysunki przygotowawcze, prześledzić proces powstawia scenografii. Czasem nie zdajemy sobie sprawy, jak wielkim przedsięwzięciem logistycznym jest budowa np. ruin Warszawy. Często państwo Starcy pracują razem, w związku z tym część projektów Wiesławy Starskiej i Allana Starskiego będzie się pokrywała. Rysunki Wiesławy Starskiej są absolutnie finezyjne, są to oryginalne rysunki - mówi Ewa Ziembińska, kurator wystawy.

Wystawa, którą będzie można oglądać do końca lipca tego roku, jest preludium do Sieradz Open Hair Festival. Allana Starskiego i Wiesławę Starską będzie można spotkać podczas SOHF w strefie MeetMe, na sieradzkim Rynku, w niedzielę 21 lipca o godz. 16.00.

Może Cię zainteresować

Premiera teledysku.  #POLAND #SIERADZ #DOMINIKANSKA19 #LOVE Kultura

Premiera teledysku. #POLAND #SIERADZ #DOMINIKANSKA19 #LOVE

Sieradzki Festiwal Muzykujących Rodzin w październiku Kultura

Sieradzki Festiwal Muzykujących Rodzin w październiku

Sieradz lubię TV - 20.05.2020 Inne

Sieradz lubię TV - 20.05.2020

Jeszcze będzie pięknie Kultura

Jeszcze będzie pięknie

Komentarze