Post

aktualność

Aktualność Szansa na remont ul. Widawskiej

Szansa na remont ul. Widawskiej

Miasto Sieradz wspólnie z samorządami gminy i powiatu sieradzkiego przystępuje do przebudowy ulicy Widawskiej w Sieradzu. Jej mieszkańcy od wielu lat czekali na tę inwestycje. Zniszczona, asfaltowa nawierzchnia wymaga pilnej przebudowy. Na ulicy nie ma chodników ani odwodnienia. Oświetlenie drogi jest przestarzałe i nieekonomiczne.

 

Miasto Sieradz chce przeznaczyć na tę inwestycję 3 miliony złotych. Koszt kompleksowej przebudowy ulicy Widawskiej to w sumie 13 milionów złotych, na które złożą się trzy samorządy: Miasto Sieradz, Starostwo Powiatowe i Gmina Sieradz. Prezydent Sieradza Paweł Osiewała zwrócił się do rannych z prośbą o przekazanie do powiatu niezbędnej kwoty na przeprowadzenie inwestycji. Specjalnie zwołana sesja w tej sprawie odbędzie się za niespełna dwa tygodnie – 14 lipca.

- Jeśli uda się przeprowadzić ten projekt, będzie to spełnienie wieloletnich oczekiwań i próśb mieszkańców. Pokazuje także, że dla ich dobra można osiągnąć porozumienie trzech samorządów. – mówi Prezydent Sieradza Paweł Osiewała.

Starosta Sieradzki już wystąpił o dofinansowanie tego przedsięwzięcia z Funduszu Drogowego do Wojewody Łódzkiego. Jeśli radni miejscy podniosą rękę za przekazaniem 3 milionów złotych z Miasta, a Wojewoda Łódzki przychyli się do wniosku Starostwa – prace na Widawskiej rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Może Cię zainteresować

Grudzień w Kinie Teatr Rozrywka

Grudzień w Kinie Teatr

I jest FIT! Zdrowie

I jest FIT!

Życzliwe przedszkolaki w urzędzie Edukacja

Życzliwe przedszkolaki w urzędzie

Pracuj u siebie! Kolejna edycja Komunikaty

Pracuj u siebie! Kolejna edycja

Komentarze